Home / SLOVENSKO / Slovensko je inšpiráciou pre Holandsko, Čaputová predstavila kráľovskému páru zálohovanie PET fliaš a plechoviek (foto)

Slovensko je inšpiráciou pre Holandsko, Čaputová predstavila kráľovskému páru zálohovanie PET fliaš a plechoviek (foto)

9.3.2023 (SITA.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstavila holandskému kráľovi Viliamovi-Alexandrovi a kráľovnej Maxime jeden z najinovatívnejších systémov zálohovania PET fliaš a plechoviek v Európskej únii vybavený inovatívnou softvérovou technológiou.

Ako ďalej prezidentka napísala na sociálnej sieti, „výborná správa je, že po štvrtkovej prezentácii zástupcovia holandskej podnikateľskej delegácie prejavili záujem o slovenské riešenie systému zálohovania„.

Slovensko je podľa nej stredoeurópskym lídrom v oblasti zálohovania a prináša inovatívne riešenia odpadového hospodárstva a recyklácie. Hlava štátu zároveň informovala, že Slovensko je inšpiráciou pre Holandsko, ktoré v tomto roku plánuje zaviesť zber plechoviek.

Práve slovenská spoločnosť by po dnešku mohla byť dodávateľom riešenia,“ myslí si prezidentka Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: holandský kráľ, Návšteva, Prezidentka SR, Recyklácia, Zálohovanie PET fliaš a plechoviek
Zdroj: SITA.sk – Slovensko je inšpiráciou pre Holandsko, Čaputová predstavila kráľovskému páru zálohovanie PET fliaš a plechoviek (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prenájom lukratívneho sídla pre Keketiho ministerstvo je exemplárny príklad rozhadzovania financií, tvrdí Viskupič (video)

Slovenskí daňoví poplatníci za „luxus pre ministra“ zaplatia za rok 1 787 000 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *