Home / SLOVENSKO / Marián Kočner bude spolupracovať s políciou, vyjadril ochotu objasniť skutky viacerých trestných stíhaní

Marián Kočner bude spolupracovať s políciou, vyjadril ochotu objasniť skutky viacerých trestných stíhaní

8.3.2023 (SITA.sk) – Odsúdený Marian Kočner bude spolupracovať s políciou. Ako ďalej informoval portál Topky.sk, spolupráca sa bude týkať káuz, v rámci ktorých údajne zasahoval do nezávislosti súdov.

Úplatky sudcov

Uplatiť mal viacerých sudcov, medzi ktorými figurovala i Monika Jankovská, ktorá bola zadržaná v rámci akcie Búrka. Marian Kočner mal dať úplatok i sudcovi Vladimírovi Sklenkovi, a to v hodnote 300-tisíc eur.

Sklenka v tom čase pôsobil ako podpredseda Okresného súdu Bratislava I a mal ovplyvňovať sudkyne v konaniach, ktoré sa týkali privatizácie ružomberských papierní a podnikateľa Milana Fiľu. Marian Kočner si v súčasnosti odpykáva 19-ročný trest odňatia slobody.

Bude spolupracovať

Podľa uznesenia nitrianskeho vyšetrovateľa z konca februára tohto roku vylúčili Mariana Kočnera z trestného stíhania v tejto veci, pretože vystupuje v inej trestnej veci v postavení svedka.

Portál Topky.sk uviedol, že „vyjadril ochotu objasniť skutky, ktoré sú predmetom aj tohto trestného stíhania, ako aj iné skutky, ktoré sú predmetom trestných stíhaní vedených v pracovnej skupine HMLA.“ Táto skupina v marci 2020 v rámci akcie Búrka zadržala niekoľko sudcov, medzi nimi bol Sklenka i Jankovská.

Viac k témam: Akcia Búrka
Zdroj: SITA.sk – Marián Kočner bude spolupracovať s políciou, vyjadril ochotu objasniť skutky viacerých trestných stíhaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficova vláda chce zrušiť Radu pre štátnu službu, ktorú pred rokmi sama navrhla. SaS považuje návrh za nelegitímny

Každý rok narastá nielen počet štátnych úradníkov, dohodárov, ale aj osobné platy, ktoré sa pohybujú v rozmedzí od 5 000 do 20-tisíc eur, poukázal Vladimír Ledecký.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *