Home / SLOVENSKO / Prezidentka s holandským kráľovským párom diskutovala o ochrane novinárov, pripomenuli si spoločnú smutnú skúsenosť

Prezidentka s holandským kráľovským párom diskutovala o ochrane novinárov, pripomenuli si spoločnú smutnú skúsenosť

7.3.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová diskutovala s holandským kráľovským párom, kráľom Viliamom Alexandrom a kráľovnou Maximou, o ochrane novinárov. Diskusiu viedli v čase, keď sa na Slovensku stupňujú verbálne útoky na novinárov. Ich prácu prezidentka i holandský kráľovský pár považujú za kľúčovú pre demokraciu. Hlava štátu to uviedla v statuse na sociálnej sieti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Spoločne sme si dnes v Bratislave uctili pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, na ktorú kráľovský pár nadviazal diskusiou so slovenskými novinármi v Primaciálnom paláci,“ doplnila Čaputová.

Pripomenula, že Slovensko s Holandskom nespájajú len spoločné hodnoty, ale i skúsenosť s vraždou investigatívneho novinára. V Holandsku ju zažili pred dvomi rokmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová prijala holandského kráľa a kráľovnú (fotografie)

Viac k témam: Diplomacia, Holandská kráľovská rodina, holandský kráľ, Ochrana novinárov, oficiálna návšteva, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka s holandským kráľovským párom diskutovala o ochrane novinárov, pripomenuli si spoločnú smutnú skúsenosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Situácia okolo postu predsedu NR SR je zvláštna, uviedla Plaváková. Podľa nej sa koalícia nevie dohodnúť

Poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *