Home / SLOVENSKO / Finančná správa opäť ocenila podnikanie Lidlu

Finančná správa opäť ocenila podnikanie Lidlu

6.3.2023 (SITA.sk) –
Lidl je Daňovníkom roka po ôsmy raz
Podnikanie Lidla prinieslo v minulom roku štátu viac ako 29 000 000 € na korporátnej dani
Ide takmer o 1% z celej vybranej dane z príjmov právnických osôb na Slovensku
Lidl doteraz na Slovensku investoval viac ako 900 miliónov € a odviedol DPH vo výške viac ako 2 miliardy €
Ročný prínos Lidla pre slovenskú ekonomiku je takmer 1,6 miliardy €

Finančná správa opäť ocenila najväčších platiteľov dane z príjmu, uznanie získalo aj podnikanie Lidlu. Štát udelil ocenenie Merkúr diskontu už po ôsmy raz. „Ideou ceny Merkúr je ocenenie tých najlepších a najzodpovednejších, aby sme posilnili hrdosť firiem na ich daňovú disciplínu a motivovali aj ostatné spoločnosti,“ konštatuje Finančná správa.

Ocenené spoločnosti museli splniť štyri základné podmienky: nemať žiadny dlh voči štátnemu rozpočtu, žiadne nálezy nad 10 000 €, žiadne porušenia zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice a byť v indexe daňovej spoľahlivosti hodnotenie ako „vysoko spoľahlivý“ subjekt. Lidl ako verejná obchodná spoločnosť získala ocenenie Merkúr prostredníctvom spoločníka CE Beteiligungs-GmbH.

Lidl Slovenská republika zaplatil v obchodnom roku 2021 (marec 2021 – február 2022) prostredníctvom svojho spoločníka do štátneho rozpočtu korporátnu daň vo výške viac ako 29 000 0000 €. Podľa údajov Open Data Portal FRSR ide takmer o 1% z celej vybranej dane z príjmov právnických osôb na Slovensku. Lidl je štvrtým najväčším platiteľom dane z príjmu právnických osôb na Slovensku. Viac štátu odviedli len U.S. Steel Košice, Slovenské elektrárne a VÚB.

Celkovo Lidl investoval na Slovensku viac ako 900 miliónov eur a na priamych daniach zaplatil viac ako 220 miliónov eur. Lidl zároveň patrí k najvýznamnejším platiteľom dane z pridanej hodnoty v krajine, od svojho príchodu na trh odviedol DPH vo výške viac ako 2 miliardy eur. Ako vyplýva zo Socioekomomickej štúdie audítorskej spoločnosti Mazars, v predošlom obchodnom roku získali komunity, privátny sektor, mestá a štát vďaka činnosti Lidlu na Slovensku viac ako miliardu eur. Ďalších viac ako 580 miliónov eur ročne predstavuje odhadovaný vyvolaný ekonomicky dopad. Prínos Lidla pre slovenskú ekonomiku je teda bezmála 1 600 000 000 € ročne.

Informačný servis

Viac k témam: Merkúr diskontu, Ocenenie, PR
Zdroj: SITA.sk – Finančná správa opäť ocenila podnikanie Lidlu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Muž aj žena vypadli v Petržalke z okna, polícia v byte našla telo 10-ročného chlapca

Bližšie informácie polícia poskytne, akonáhle to situácia vo vyšetrovaní umožní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *