Home / SVET / Únia začne v roku 2024 spoplatňovať vstup, vyplniť bude treba aj formulár

Únia začne v roku 2024 spoplatňovať vstup, vyplniť bude treba aj formulár

4.3.2023 (SITA.sk) – Európska komisia začne na budúci rok spoplatňovať nový systém bezvízového styku. Ako referuje spravodajský web CNN, Únia mala tento projekt pôvodne spustiť už predvlani a neskôr ho plánovala uviesť do prevádzky do novembra tohto roka, posunula ho však na rok 2024.

Obyvatelia približne 60 krajín mimo , ktorí momentálne pri cestách do EÚ nepotrebujú víza, napríklad Američania, Briti či Austrálčania, budú musieť od budúceho roka vyplniť formulár a uhradiť administratívny poplatok 7 eur, ktorý bude platný tri roky.

Cieľom vyplnenia formulára pre takzvaný Európsky informačný a schvaľovací systém (ETIAS) je „zvýšiť bezpečnosť a pomôcť predchádzaniu zdravotných ohrození bloku“.

Nový program ETIAS sa podobá austrálskemu systému ETA a americkému ESTA pre občanov krajín, s ktorými majú Austrália a USA bezvízový styk.

Viac k témam: Európsky informačný a schvaľovací systém (ETIAS), Turisti, Víza, Vstup do EÚ
Zdroj: SITA.sk – Únia začne v roku 2024 spoplatňovať vstup, vyplniť bude treba aj formulár © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *