Home / SLOVENSKO / Hlas-SD chce pre kauzu nákupu Leonarda hlavu ministra Mikulca, hovorí o medzinárodnom škandále

Hlas-SD chce pre kauzu nákupu Leonarda hlavu ministra Mikulca, hovorí o medzinárodnom škandále

2.3.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas-SD vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby okamžite odňala Romanovi Mikulcovi poverenie na riadenie ministerstva vnútra.

Nákup helikoptéry Leonardo

Strana poukazuje na to, že ministerstvo vnútra v posledný deň riadneho fungovania vlády zaobstaralo podľa medializovaných informácií bez súťaže helikoptéru Leonardo za vyše 13 miliónov eur.

Konkurenčná americká spoločnosť, ktorá vyrába helikoptéry, napadla nákup na súde. Ten zakázal ministerstvu používať vrtuľník, kým sa nerozhodne o celej zmluve.

Trestné oznámenie

Podľa generálneho manažéra Hlasu-SD Matúša Šutaja Eštoka je to medzinárodný škandál. „Mikulec je jasným víťazom vládnej súťaže o najhrubšiu kožu na tvári a má za sebou zlyhania na najmenej desať odvolaní z funkcie. Obzvlášť odporná je však jeho schopnosť zneužívať medzinárodné krízy na pochybné a protizákonné nákupy, z ktorých na hony kričí korupcia a klientelizmus,“ povedal.

Zároveň dodal, že podáva trestné oznámenie na špeciálnu prokuratúru, aby túto kauzu vyšetrila. Šutaj Eštok opätovne vyzýva poslancov národnej rady, ktorí stále bránia skoršiemu termínu volieb, aby dali Slovensku čím skôr nádej na novú, stabilnú, kompetentnú a zodpovednú vládu, ktorá namiesto vlastných hádok bude pracovať pre ľudí.

Viac k témam: Minister vnútra SR, Nákup helikoptéry Leonardo, Podpredseda strany Hlas-SD, Trestné oznámenie
Zdroj: SITA.sk – Hlas-SD chce pre kauzu nákupu Leonarda hlavu ministra Mikulca, hovorí o medzinárodnom škandále © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto skončilo vo vodnej nádrži v Suchej nad Parnou, polícia v ňom našla človeka bez známok života

Policajti sa budú okolnosťami tragédie ďalej zaoberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *