Home / SLOVENSKO / Humenčanka prišla o vyše 15-tisíc eur a šperky, peniaze vyhodila podvodníkom z okna

Humenčanka prišla o vyše 15-tisíc eur a šperky, peniaze vyhodila podvodníkom z okna

2.3.2023 (SITA.sk) – O viac ako 15-tisíc eur okradli v stredu 78-ročnú Humenčanku. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, seniorku telefonicky kontaktovala neznáma žena, ktorá sa jej vypytovala na jej bytové a finančné pomery.

„Neskôr staršej pani volal neznámy muž, ktorý sa predstavil ako policajt. Ten staršiu pani informoval, že má byť v najbližších chvíľach okradnutá a ak si chce svoje peniaze a šperky zachrániť, nech ich rýchlo dá do tašky a vyhodí z okna. Neskôr jej vraj toto všetko bude vrátené,“ popísala okolnosti prípadu Ligdayová.

Humenčanka v stresovej situácii počúvla výzvu a cenné veci vyhodila von oknom, pod ktorým stála neznáma žena a veci vzala. „Dôverčivá dáma tak prišla o viac ako 15 300 eur a rôzne šperky zo žltého kovu,“ dodala policajná hovorkyňa. Polícia začala trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. Páchateľom v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Podvod, Podvodníci
Zdroj: SITA.sk – Humenčanka prišla o vyše 15-tisíc eur a šperky, peniaze vyhodila podvodníkom z okna © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

O novom predsedovi strany Hlas-SD rozhodne snem, ten sa bude konať 1. júna v Košiciach

Matúš Šutaj Eštok zdôraznil, že chcú, aby Hlas prežil odchod svojho predsedu Petra Pellegriniho, ktorý bol nedávno zvolený za prezidenta SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *