Home / SLOVENSKO / Policajný inštruktor postrelil pri výcviku študentku, medzi slepými mal aj ostrý náboj

Policajný inštruktor postrelil pri výcviku študentku, medzi slepými mal aj ostrý náboj

2.3.2023 (SITA.sk) – Náhodným postrelením študentky policajnej akadémie sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III. Nešťastná udalosť sa stala v stredu 1. marca na Akadémii Policajného Zboru v Bratislave, kde zo zatiaľ nezistených príčin dlhoročný inštruktor postrelil 20-ročnú žiačku. Tá skončila s poranením chrbtice v nemocnici.

Sťažovala sa na sťažené dýchanie

Podľa informácií portálu televízie JOJ noviny.sk sa tri budúce policajtky po vyučovaní krátko po 16:00 chceli zdokonaliť v streľbách, a tak išli s inštruktorom na polygón v areáli školy. Pri výstrele z inštruktorovej zbrane strela zasiahla jednu z kadetiek do chrbta. Po príchode záchranárov bola študentka podľa portálu pri vedomí a komunikovala, sťažovala sa však na sťažené dýchanie.

Môžeme potvrdiť, že sme dnes popoludní prijali osobu so strelnými poraneniami,“ vyjadrila sa pre televíziu JOJ hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

Inštruktor mal ostrý náboj

Nešťastnú udalosť TV JOJ potvrdilo aj vedenie akadémie. Podľa medializovaných informácií mal inštruktor medzi slepými nábojmi jeden ostrý náboj.

Ako uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, v súvislosti s udalosťou, ktorá sa stala v stredu 1. marca v priestoroch streleckého polygónu Akadémie Policajného zboru, začal vyšetrovateľ trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví. Vyšetrovanie je v počiatočnom štádiu.

Viac k témam: Policajná akadémia, Streľba, Tragická nehoda
Zdroj: SITA.sk – Policajný inštruktor postrelil pri výcviku študentku, medzi slepými mal aj ostrý náboj © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vláda má záujem postaviť novú väznicu neďaleko Rimavskej Soboty, podľa Suska môže slúžiť aj na iné účely

rojekt mal pôvodne stáť podľa odhadov zhruba 55 miliónov eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *