Home / SVET / Zrážku vlakov v Grécku neprežili desiatky ľudí, niekoľko vozňov sa vykoľajilo a najmenej tri zachvátil požiar (video+foto)

Zrážku vlakov v Grécku neprežili desiatky ľudí, niekoľko vozňov sa vykoľajilo a najmenej tri zachvátil požiar (video+foto)

1.3.2023 (SITA.sk) – Pri zrážke osobného vlaku so stovkami cestujúcich na palube a nákladného vlaku na severe Grécka pri meste Tempe zomrelo 32 ľudí a najmenej 85 bolo zranených. Uviedli to v stredu grécki predstavitelia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zrážka vlakov v Grécku (fotografie)

Pri havárii, ktorá sa stala v utorok krátko pred polnocou, sa niekoľko vozňov vykoľajilo a najmenej tri zachvátil požiar. Guvernér gréckeho kraja Tesália Costas Agorastos pre grécku televíziu Skai povedal, že vlaky sa zrazili čelne vo veľkej rýchlosti.

Predstavitelia nemocnice v neďalekom meste Larissa uviedli, že najmenej 25 z hospitalizovaných ľudí má vážne zranenia. Príčina nehody nebola hneď známa. Polícia vypočúvala dvoch predstaviteľov železníc, ale nezatkli ich. Železničná spoločnosť Hellenic Train informovala, že osobný vlak smeroval z Atén do mesta Solún a viezol približne 350 pasažierov.

Viac k témam: Zrážka vlakov, Zrážka vlakov v Grécku
Zdroj: SITA.sk – Zrážku vlakov v Grécku neprežili desiatky ľudí, niekoľko vozňov sa vykoľajilo a najmenej tri zachvátil požiar (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odmietne Fínsko ponuku Turecka? Prezident Niinistö pripustil vstup do NATO ešte pred Švédskom

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že jeho vláda bude napredovať v procese ratifikácie prihlášky Fínska do aliancie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *