Home / SVET / Zrážku vlakov v Grécku neprežili desiatky ľudí, niekoľko vozňov sa vykoľajilo a najmenej tri zachvátil požiar (video+foto)

Zrážku vlakov v Grécku neprežili desiatky ľudí, niekoľko vozňov sa vykoľajilo a najmenej tri zachvátil požiar (video+foto)

1.3.2023 (SITA.sk) – Pri zrážke osobného vlaku so stovkami cestujúcich na palube a nákladného vlaku na severe Grécka pri meste Tempe zomrelo 32 ľudí a najmenej 85 bolo zranených. Uviedli to v stredu grécki predstavitelia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zrážka vlakov v Grécku (fotografie)

Pri havárii, ktorá sa stala v utorok krátko pred polnocou, sa niekoľko vozňov vykoľajilo a najmenej tri zachvátil požiar. Guvernér gréckeho kraja Tesália Costas Agorastos pre grécku televíziu Skai povedal, že vlaky sa zrazili čelne vo veľkej rýchlosti.

Predstavitelia nemocnice v neďalekom meste Larissa uviedli, že najmenej 25 z hospitalizovaných ľudí má vážne zranenia. Príčina nehody nebola hneď známa. Polícia vypočúvala dvoch predstaviteľov železníc, ale nezatkli ich. Železničná spoločnosť Hellenic Train informovala, že osobný vlak smeroval z Atén do mesta Solún a viezol približne 350 pasažierov.

Viac k témam: Zrážka vlakov, Zrážka vlakov v Grécku
Zdroj: SITA.sk – Zrážku vlakov v Grécku neprežili desiatky ľudí, niekoľko vozňov sa vykoľajilo a najmenej tri zachvátil požiar (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moskva stratila ďalších viac ako 1100 vojakov, Kremeľ prišiel aj o osem tankov

Od začiatku vojny Rusko podľa Kyjeva celkovo stratilo už 8 009 tankov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *