Home / SLOVENSKO / Matovič napísal „Je suis Marta Jančkárová“, potom nazval ďalšieho novinára „dilinom“ a novinárku „trúbou“

Matovič napísal „Je suis Marta Jančkárová“, potom nazval ďalšieho novinára „dilinom“ a novinárku „trúbou“

28.2.2023 (SITA.sk) – Šéf Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Igor Matovič zverejnil na Facebooku status s názvom „Je suis Marta Jančkárová, kde sa zastal moderátorky RTVS. Podľa Matoviča je „prototyp objektívneho žurnalistu, v dnešnej dobe nedostatkového ‚tovaru‘, ktorý hodno brániť“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zároveň však v statuse opäť zaútočil na novinárov. Ako napísal, sú novinári, ktorí pravdu hľadajú a tí, ktorí svoju „pravdu” vytvárajú. Tí druhí podľa neho za posledné tri roky páchajú na dôvere ľudí v klasické médiá mimoriadne škody, pretože čitatelia odchádzajú k alternatívnym médiám, veria hoaxom a konšpiráciám, čo je základom úspechu vzkriesenia Fica a Pellegriniho. V ďalšom statuse k tejto téme nazval jedného novinára „dilino“ a ďalšiu novinárku „trúba.“

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Igor Matovič verbálne útočil na novinárov už mnohokrát, napríklad 20. septembra 2022 v parlamente povedal, že „za päťstovku si dnes viete na mesiac prenajať novinára, ktorý o vás bude dobre písať“, prirovnával ich dokonca k hitlerovským novinárom. Jeho vyjadrenia kritizovalo sedem medzinárodných novinárskych organizácií a označilo ich za neprijateľné útoky na nezávislú žurnalistiku. Vo svojej rétorike na adresu novinárov pokračoval Matovič 13. októbra, keď na sociálnej sieti napísal, že bude „dávať skorumpovaných novinárov rad radom dole“.

Viac k témam: Novinári, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Vyhrážky
Zdroj: SITA.sk – Matovič napísal „Je suis Marta Jančkárová“, potom nazval ďalšieho novinára „dilinom“ a novinárku „trúbou“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fico bráni Šimkovičovú. Ministerka robí národnú kultúru, nie zvrhlú a transsexuálnu

Povedal to premiér Robert Fico po kontrolnom dni na Ministerstve kultúry SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *