Home / SLOVENSKO / Čaputová vyjadrila podporu moderátorke Jančkárovej z RTVS, v prípade vyhrážok už koná aj NAKA

Čaputová vyjadrila podporu moderátorke Jančkárovej z RTVS, v prípade vyhrážok už koná aj NAKA

28.2.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadruje podporu všetkým novinárom, na ktorých sa útočí pre výkon ich profesie. Predovšetkým chce vyjadriť podporu Marte Jančkárovej a vedeniu RTVS v súvislosti s útokmi od niektorých poslancov Smeru-SD a následný verbálny lynč od ich priaznivcov.

Z ľudí sa stávajú terče

Napísala to v statuse na sociálnej sieti s tým, že to považuje za absolútne neprípustné obzvlášť na Slovensku, kde už došlo k vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

„Keď politik vyhlási, že pôjde po nich, tak musí vedieť, že robí z ľudí terče a v internetovom dave budú nasledovať vulgárne vyhrážky a zastrašovanie. To, čo ale útočiaci politici nevedia je, či v tomto dave nebude aj niekto, kto svoju vyhrážku raz dokoná a zabije. Lebo k tomu vyhrážky smerujú,“ skonštatovala ďalej Čaputová.

NAKA začala trestné stíhanie

Hlava štátu dodala, že aj keď je nenávisť hlučná a nebezpečná, nikdy sa jej nesmieme poddať, lebo zlu sa neustupuje. „Jedno je jasné, kto neudrží sám seba v hraniciach slušnej politiky, nie je hoden spravovať túto krajinu,“ dodala prezidentka na záver.

Vo veci vyhrážok, ktoré smerovali voči redaktorke RTVS Marte Jančkárovej, už začala Národná kriminálna agentúra (NAKA) konať. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. NAKA začala trestné stíhanie podľa paragrafu Trestného zákona, ktorý hovorí o nebezpečnom vyhrážaní na viacerých osobách. RTVS podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre vyhrážky moderátorke Jančkárovej.

Ako rádiotelevízia informovala v tlačovej správe, po minulotýždňovej relácii Sobotné dialógy, ktorej hostkou bola prezidentka Čaputová a po Sobotných dialógoch z 25. februára, do ktorých sa dostavil namiesto pozvaného politika Smeru-SD Mariána Kéryho nepozvaný politik Smeru-SD Ľuboš Blaha, čo RTVS odmietla a uplatnila štandardný postup tzv. prázdneho kresla, dostala moderátorka výhražné e-maily a výhražný telefonát.

Viac k témam: Prezidentka SR, Vyhrážky
Zdroj: SITA.sk – Čaputová vyjadrila podporu moderátorke Jančkárovej z RTVS, v prípade vyhrážok už koná aj NAKA © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Efektívne hodnotiace pohovory a komunikačné tréningy zabezpečia zdravé pracovné prostredia a predídu šikane (video)

Účinným spôsobom, ako prechádzať nezdravým vzťahom, sú však aj tréningy a školenia zamerané na komunikačné schopnosti, zvládanie negatívnych emócií, úzkosti a hnevu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *