Home / SVET / Rusko pre obmedzené zdroje nie je pripravené na dlhodobú vojnu, hovorí ukrajinská spravodajská služba

Rusko pre obmedzené zdroje nie je pripravené na dlhodobú vojnu, hovorí ukrajinská spravodajská služba

27.2.2023 (SITA.sk) – Rusko nie je pripravené na dlhodobú vojnu z dôvodu obmedzených zdrojov, hoci sa snaží demonštrovať opak. Ako referuje web Ukrajinská pravda, pre Hlas Ameriky to povedal šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusko nie je pripravené na dlhodobé nepriateľstvo. Hovorím vám to ako šéf spravodajskej agentúry. Všemožne ukazujú, že sú pripravení viesť ‚vojnu na desaťročia‘, ale v skutočnosti sú ich zdroje dosť obmedzené. Časovo aj rozsahom. A sú si toho dokonale vedomí,“ povedal Budanov.

Na otázku, či sa ruská strana teraz ponáhľa, odvetil: „Všetci sa budú čoskoro ponáhľať“. Budanov tiež zdôraznil, že nasledujúce tri mesiace budú „veľmi aktívne“ a určia ďalší vývoj udalostí. Na otázku, či ide o Doneckú a Luhanskú oblasť alebo juh, odpovedal: „Absolútne všade“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko pre obmedzené zdroje nie je pripravené na dlhodobú vojnu, hovorí ukrajinská spravodajská služba © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko chce získať od Severnej Kórey zbrane výmenou za potraviny, tvrdí Biely dom

Odborníci predpokladajú, že súčasná situácia s potravinami v KĽDR je najhoršia, aká bola za 11-ročnej vlády jej vodcu Kim Čong-una. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *