Home / SVET / Rusi zadržiavajú na Kryme 180 politických väzňov, tvrdí ukrajinský ombudsman. Prenasledujú najmä Krymských Tatárov

Rusi zadržiavajú na Kryme 180 politických väzňov, tvrdí ukrajinský ombudsman. Prenasledujú najmä Krymských Tatárov

26.2.2023 (SITA.sk) – Na Kryme je podľa ukrajinského ombudsmana zadržiavaných 180 politických väzňov. „Pre neustále obavy z ukrajinského odporu Rusko nezastavuje ostrú represiu a perzekúciu našich občanov na dočasne okupovanom Kryme,“ uviedol ombudsman Dmytro Lubinec.

Podľa jeho slov je ruské prenasledovanie namierené osobitne proti predstaviteľom pôvodných obyvateľov polostrova, Krymských Tatárov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dmytro Lubinec dodal, že nedávne úmrtie dvoch mučených politických väzňov bolo „flagrantným porušením základných ľudských práv a noriem medzinárodného práva zo strany Ruska“. Informuje o tom portál news.sky.com.

Ukrajinský polostrov Krym Rusko nelegálne anektovalo v roku 2014. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí, že jeho cieľom je opätovne získať všetky územia, ktoré odvtedy Rusko obsadilo.

Viac k témam: Krym, Politickí väzni, rusko-ukrajinský konflikt, Tatári
Zdroj: SITA.sk – Rusi zadržiavajú na Kryme 180 politických väzňov, tvrdí ukrajinský ombudsman. Prenasledujú najmä Krymských Tatárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi zhodili na ukrajinské mesto Lyman dve 250-kilogramové bomby, úrady vyzvali obyvateľov na evakuáciu

Ruské bomby poškodili obytnú budovu, firmu a tri predajne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *