Home / SVET / Američania sú podľa šéfa CIA presvedčení, že Čína uvažuje o dodaní smrtiacich zbraní Rusku

Američania sú podľa šéfa CIA presvedčení, že Čína uvažuje o dodaní smrtiacich zbraní Rusku

26.2.2023 (SITA.sk) – Podľa riaditeľa americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) Williama Burnsa sú USA presvedčené, že Čína uvažuje o tom, že Rusku dodá letálne zbrane. Spravodajské informácie však naznačujú, že Peking ešte neprijal konečné rozhodnutie.

„Sme presvedčení, že čínske vedenie uvažuje o poskytnutí letálnych zbraní,“ povedal riaditeľ CIA pre televíznu stanicu CBS News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Zároveň však zatiaľ nevidíme, že by urobili konečné rozhodnutie, a nepozorujeme dôkazy o realizácii dodávok letálnych zbraní,“ dodal Burns. Informuje o tom portál cnn.com.

Podľa americkej spravodajskej služby čínska vláda uvažuje, že Rusku poskytne drony a muníciu, dodáva portál s tým, že mu to potvrdili tri zdroje oboznámené s touto spravodajskou informáciou.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Američania sú podľa šéfa CIA presvedčení, že Čína uvažuje o dodaní smrtiacich zbraní Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gruzínska prezidentka Zurabišviliová vetovala zákon o zahraničnom vplyve, údajne je v rozpore so všetkými európskymi normami

Vládnuca strana Gruzínsky sen má dostatočnú väčšinu na to, aby jej veto prelomila a očakáva sa, že tak urobí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *