Home / SVET / Dvoch ukrajinských farmárov zabila na poli explózia míny, vláda varuje občanov

Dvoch ukrajinských farmárov zabila na poli explózia míny, vláda varuje občanov

25.2.2023 (SITA.sk) – Dvaja ukrajinskí farmári zomreli pri explózii neidentifikovanej míny, keď obrábali pole pri dedine Dobrianka v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. Uviedla to vojenská administratíva oblasti. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ďalšieho civilistu zranila explózia nastraženej výbušniny pri riečnom prístave v meste Cherson. Ide o 63-ročného muža, ktorého hospitalizovali. Regionálna vláda upozornila miestnych obyvateľov, aby sa vyhýbali oblastiam, ktoré ešte neprekontrolovali ženisti.

Ukrajinská armáda oslobodila západný breh rieky Dnipro v Chersonskej oblasti v novembri. Hlavné cesty odvtedy očistili od výbušnín, ktoré za sebou zanechali Rusi. Avšak míny sa stále nachádzajú v miestnych lesoch a na poliach. Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ v januári povedal, že Ukrajina sa v dôsledku ruskej invázie stala „najväčším mínovým poľom na svete“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Explózia, Farmári, Míny, rusko-ukrajinský konflikt, Tragická nehoda
Zdroj: SITA.sk – Dvoch ukrajinských farmárov zabila na poli explózia míny, vláda varuje občanov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Španielsku vypukol lesný požiar a rýchlo sa šíri, stovky ľudí evakuovali (video)

Štátna meteorologická agentúra uviedla, že „rýchle šírenie (požiaru) podporili nepriaznivé poveternostné podmienky, najmä vzhľadom na skorý dátum v roku“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *