Home / SLOVENSKO / Naď: Rusko nedokázalo na Ukrajine naplniť ani jeden zo svojich strategických cieľov

Naď: Rusko nedokázalo na Ukrajine naplniť ani jeden zo svojich strategických cieľov

25.2.2023 (SITA.sk) – Napriek tomu, že sa šírila propaganda, že Rusko má druhú najsilnejšiu armádu na svete, tak sa ukazuje, že po celý rok konfliktu, ktorý si mysleli, že budú mať do desiatich dní vybavený, nedokázali ani jeden zo svojich strategických cieľov naplniť.

Uviedol to dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) v diskusnej relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Vidíme, že už im pomáha Irán, Severná Kórea, Bielorusko. Sú obavy, že im začne vojensky pomáhať aj Čína. Napriek tomu, že im tieto krajiny pomáhajú, sa im nedarí naplniť ciele. Rozdiel pomoci od začiatku konfliktu k dnešnému dňu je veľmi veľký zo strany západu,“ tvrdí Naď.

Zdôraznil však, že táto pomoc zo západu ani zďaleka nenapĺňa ani jedno percento potenciálnych schopností a možností, ktoré krajiny majú k dispozícii.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Naď: Rusko nedokázalo na Ukrajine naplniť ani jeden zo svojich strategických cieľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali

Študenti Gymnázia M. R. Štefánika sa včera neučili. Do školy zavítali známi influenceri v rámci preventívneho projektu H3KNISA a na viacerých workshopoch v malých skupinkách debatovali na rôzne témy, o ktoré sa zaujímajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *