Home / SVET / K mieru na Ukrajine vedie jediná cesta, zastavenie ruských útočných operácií, vyhlásil minister zahraničia Káčer

K mieru na Ukrajine vedie jediná cesta, zastavenie ruských útočných operácií, vyhlásil minister zahraničia Káčer

25.2.2023 (SITA.sk) – Rusko, ktoré je ako člen Bezpečnostnej rady Organizácie spojených národov (OSN) zodpovedné za udržanie svetového mieru a bezpečnosti, pred rokom spustilo svoju vojnovú mašinériu.

Uviedol to dočasne poverený minister zahraničných vecí Rastislav Káčer v piatok 24. februára v New Yorku (USA), kde sa zúčastnil zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN.

Ruské vojská sa musia stiahnuť

Ako ďalej v tlačovej správe informoval rezort zahraničných vecí, zasadnutie sa konalo pri príležitosti ročného výročia od začiatku ruskej vojenskej agresie proti Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusko zabíja obyvateľov krajiny, ktorú celé roky označovalo za bratskú, ničí infraštruktúru a núti milióny ľudí utekať z domovov – to všetko pod lživými a falošnými zámienkami. Objavujú sa výzvy na mier. Ten chceme všetci, ale k mieru na Ukrajine vedie jediná cesta, a to zastavenie útočných operácií zo strany Ruska,“ vyhlásil slovenský diplomat.

Káčer opätovne vyzval Ruskú federáciu, aby zastavila svoje vojenské aktivity proti Ukrajine a taktiež, aby stiahla všetky ruské jednotky z celého územia nášho suseda vrátane dočasne okupovaných regiónov a Krymu.

Slovensko stojí pri Ukrajine

„Slovensko stojí pri Ukrajine od samého začiatku obrany Ukrajiny pred ruskou agresiou a budeme pokračovať vo vytrvalej podpore nášho východného suseda vrátane nezávislosti, suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny, kým sa táto nehanebná vojna neskončí,“ tvrdí minister Káčer.

Šéf rezortu zahraničných vecí sa v New Yorku stretol i s ministrom zahraničných vecí Švajčiarska Ignaziom Cassisom. Diskutovali o rozvoji bilaterálnych vzťahov, posilňovaní obchodno-investičného partnera, ale aj bezpečnostnej situácii v Európe.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – K mieru na Ukrajine vedie jediná cesta, zastavenie ruských útočných operácií, vyhlásil minister zahraničia Káčer © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ameriku a Európu nesmú poraziť iránske drony a ruské stíhačky, Zelenskyj vyzval lídrov na tvrdú odpoveď

Ukrajinský prezident tiež uviedol, že táto vojna sa musí stať beznádejnou pre Rusko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *