Home / SVET / Online vyučovanie či práca z domu. Ukrajina sa pripravuje na možné útoky počas výročia ruskej invázie

Online vyučovanie či práca z domu. Ukrajina sa pripravuje na možné útoky počas výročia ruskej invázie

23.2.2023 (SITA.sk) – Ukrajina sa pripravuje na potenciálne ruské útoky pri príležitosti piatkového prvého výročia začiatku invázie.

Školské vyučovanie je online, odporúča sa práca z domu a úrady posilnili bezpečnostné hliadky, aby minimalizovali potenciálny vplyv ruských úderov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Osobitný bezpečnostný protokol

Minister školstva Serhij Škarlet vo vyhlásení v utorok uviedol, že školám odporúčajú, aby z preventívnych dôvodov prešli na diaľkové vyučovanie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V Kyjivskej oblasti je podľa tamojšej vojenskej správy pre vzdelávacie inštitúcie zavedený osobitný bezpečnostný protokol, v dňoch od 22. do 24. februára sa v Kyjive a okolitej oblasti deti učia prostredníctvom internetu.

Správa to odôvodnila zvýšenou hrozbou nepriateľského ostreľovania a potenciálnymi provokačnými akciami pred výročím začiatku vojny na Ukrajine.

Správa v Charkivskej oblasti v stredu informovala, že tam zavádzajú dodatočné bezpečnostné opatrenia. Väčšina úradov a podnikov bude pracovať na diaľku, s výnimkou zariadení kritickej infraštruktúry.

Policajti zintenzívnia hliadky

Obmedzená bude aj distribúcia humanitárnej pomoci a hotovostných platieb na poštách a strážcovia zákona zintenzívnia hliadky na miestach, kde by sa mohol zhromažďovať dav, dodala správa s tým, že takzvané body neporaziteľnosti, kde si ľudia môžu nabíjať svoje zariadenia a zohrievať sa, budú fungovať nepretržite.

Starosta mesta Charkiv Ihor Terechov sa vyjadril, že je ťažké predpovedať, čo v piatok spravia ruské sily. „Veľa ľudí sa teraz pýta: čo sa stane? Nemôžem povedať, čo sa stane, pretože to závisí od nášho súpera, nášho nepriateľa. Nikto nechápe, čo má v hlave, nikto nevie,“ povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Online vyučovanie či práca z domu. Ukrajina sa pripravuje na možné útoky počas výročia ruskej invázie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mobilizácia prebieha „podľa plánu“, ale nie je dostatok výcvikových zariadení, hovorí Zelenskyj

Ukrajinci už cvičia v rámci Ukrajinskej légie v Poľsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *