Home / SVET / Od začiatku ruskej vojny na Ukrajine zahynuli stovky detí, rastú obavy že bombardovanie sa v nasledujúcich dňoch zintenzívni

Od začiatku ruskej vojny na Ukrajine zahynuli stovky detí, rastú obavy že bombardovanie sa v nasledujúcich dňoch zintenzívni

22.2.2023 (SITA.sk) – Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu pre boje doteraz zomrelo 202 ukrajinských detí. Uviedol to v stredu úrad ukrajinského generálneho prokurátora. Najmenej 361 ďalších detí utrpelo zranenia, pričom najviac detských obetí je zaznamenaných v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny, napísal úrad na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské bombardovanie poškodilo na Ukrajine viac ako tisíc vzdelávacích inštitúcií, pričom 95 z nich zničilo úplne. Školy v niektorých oblastiach Ukrajiny dostali príkaz od stredy vyučovať online. Rastú totiž obavy, že v piatok sa ruské bombardovanie zintenzívni, keďže vtedy uplynie presne rok od začiatku ruského útoku na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Od začiatku ruskej vojny na Ukrajine zahynuli stovky detí, rastú obavy že bombardovanie sa v nasledujúcich dňoch zintenzívni © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Španielsku vypukol lesný požiar a rýchlo sa šíri, stovky ľudí evakuovali (video)

Štátna meteorologická agentúra uviedla, že „rýchle šírenie (požiaru) podporili nepriaznivé poveternostné podmienky, najmä vzhľadom na skorý dátum v roku“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *