Home / SVET / Putin anuloval dekrét, ktorý pred 11 rokmi načrtol zahraničnú politiku Ruska a týka sa aj Moldavska

Putin anuloval dekrét, ktorý pred 11 rokmi načrtol zahraničnú politiku Ruska a týka sa aj Moldavska

22.2.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin anuloval dekrét, ktorý čiastočne podporil suverenitu Moldavska pri riešení budúcnosti separatistického regiónu Podnestersko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dekrét, ktorý obsahoval aj časť o Moldavsku, pred 11 rokmi načrtol zahraničnú politiku Ruska, ktorá predpokladala užšie vzťahy Moskvy s Európskou úniou a Spojenými štátmi.

Nariadenie o anulovaní dokumentu z roku 2012 zverejnili na webstránke Kremľa a uvádza, že bolo prijaté s cieľom „zabezpečiť národné záujmy Ruska v súvislosti s hlbokými zmenami, ktoré sa dejú v medzinárodných vzťahoch“. Anulovanie dekrétu je jedným z protizápadných krokov, ktoré Putin oznámil v utorok, uvádza na svojom webe denník The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podnestersko, ktoré hraničí s Ukrajinou, sa od Moldavska odtrhlo v roku 1992 a je pod kontrolou Moskvou podporovaných separatistov. Na jeho území sa nachádza približne 1 500 ruských vojakov.

Viac k témam: Podnestersko, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Putin anuloval dekrét, ktorý pred 11 rokmi načrtol zahraničnú politiku Ruska a týka sa aj Moldavska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stredná dĺžka života v Európskej únii opäť vlani poklesla. Ktoré krajiny sú na tom najlepšie?

Stredná dĺžka života žien bola aj v roku 2021 vyššia ako u mužov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *