Home / SVET / Predstaviteľ Kremľa nalieha na hlbšie vzťahy s Čínou, spoločne vraj lepšie odolajú tlaku Západu

Predstaviteľ Kremľa nalieha na hlbšie vzťahy s Čínou, spoločne vraj lepšie odolajú tlaku Západu

21.2.2023 (SITA.sk) – Tajomník Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Nikolaj Patrušev vyzval na užšiu kooperáciu s Čínou, aby spoločne lepšie odolali tlaku Západu. Učinil tak v utorok počas rokovaní so šéfom zahraničnej politiky Komunistickej strany Číny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Patruševa sa Západ snažil oslabiť Rusko a Čínu v rámci svojich snáh o zachovanie globálnej nadvlády. „Krvavé udalosti na Ukrajine zinscenované Západom sú len jedným z toho. Všetko toto sa robí proti Rusku a Číne a na úkor rozvojových krajín,“ povedal Patrušev.

Čína, ktorá vyhlásila priateľstvo „bez hraníc“ s Ruskom, ostro odmietla kritizovať kroky Moskvy v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Obvinila USA a NATO z provokácie Kremľa a odsúdila trestuhodné sankcie uvalené na Rusko. Rusko zasa silne podporuje Čínu v čase napätia s USA ohľadom Taiwanu.

Wang I zavítal do Moskvy po neohlásenej pondelňajšej návšteve amerického prezidenta Joea Bidena na Ukrajine. Pred cestou do Ruska v sobotu rokoval s americkým ministrom zahraničných vecí Antonym Blinkenom na okraji Mníchovskej bezpečnostnej konferencie. V stredu by mal Wang I rokovať so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom. Kremeľ uviedol, že možné je aj stretnutie s vodcom Vladimirom Putinom.

Viac k témam: Kremeľ, Mníchovská bezpečnostná konferencia, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk – Predstaviteľ Kremľa nalieha na hlbšie vzťahy s Čínou, spoločne vraj lepšie odolajú tlaku Západu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Španielsku vypukol lesný požiar a rýchlo sa šíri, stovky ľudí evakuovali (video)

Štátna meteorologická agentúra uviedla, že „rýchle šírenie (požiaru) podporili nepriaznivé poveternostné podmienky, najmä vzhľadom na skorý dátum v roku“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *