Home / SVET / Predstaviteľ Kremľa nalieha na hlbšie vzťahy s Čínou, spoločne vraj lepšie odolajú tlaku Západu

Predstaviteľ Kremľa nalieha na hlbšie vzťahy s Čínou, spoločne vraj lepšie odolajú tlaku Západu

21.2.2023 (SITA.sk) – Tajomník Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Nikolaj Patrušev vyzval na užšiu kooperáciu s Čínou, aby spoločne lepšie odolali tlaku Západu. Učinil tak v utorok počas rokovaní so šéfom zahraničnej politiky Komunistickej strany Číny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Patruševa sa Západ snažil oslabiť Rusko a Čínu v rámci svojich snáh o zachovanie globálnej nadvlády. „Krvavé udalosti na Ukrajine zinscenované Západom sú len jedným z toho. Všetko toto sa robí proti Rusku a Číne a na úkor rozvojových krajín,“ povedal Patrušev.

Čína, ktorá vyhlásila priateľstvo „bez hraníc“ s Ruskom, ostro odmietla kritizovať kroky Moskvy v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Obvinila USA a NATO z provokácie Kremľa a odsúdila trestuhodné sankcie uvalené na Rusko. Rusko zasa silne podporuje Čínu v čase napätia s USA ohľadom Taiwanu.

Wang I zavítal do Moskvy po neohlásenej pondelňajšej návšteve amerického prezidenta Joea Bidena na Ukrajine. Pred cestou do Ruska v sobotu rokoval s americkým ministrom zahraničných vecí Antonym Blinkenom na okraji Mníchovskej bezpečnostnej konferencie. V stredu by mal Wang I rokovať so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom. Kremeľ uviedol, že možné je aj stretnutie s vodcom Vladimirom Putinom.

Viac k témam: Kremeľ, Mníchovská bezpečnostná konferencia, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk – Predstaviteľ Kremľa nalieha na hlbšie vzťahy s Čínou, spoločne vraj lepšie odolajú tlaku Západu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bude najnovšia americká pomoc pre Ukrajinu posledná?

Anton Hofreiter hovorí, že americká podpora Ukrajine sa stala príliš neistá vzhľadom na to, ako dlho bolo schvaľovanie ostatného balíka v slepej uličke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *