Home / SLOVENSKO / Pôvodne zrušená pobočka pošty v Spišskej Novej Vsi bude opäť fungovať, mesto aj riaditeľ sa nakoniec dohodli

Pôvodne zrušená pobočka pošty v Spišskej Novej Vsi bude opäť fungovať, mesto aj riaditeľ sa nakoniec dohodli

21.2.2023 (SITA.sk) – Dočasné uzatvorenie pobočky Slovenskej pošty na sídlisku Západ v Spišskej Novej Vsi sa ruší. Informoval o tom na sociálnej sieti primátor mesta Pavol Bečarik.

Podľa jeho slov po pondelkovom opätovnom stretnutí s generálnym riaditeľom Slovenskej pošty Ľubomírom Mindekom pristúpili k dohode. Spomínaná pobočka bola pôvodne zrušená v januári tohto roka. Samospráva za jej znovuotvorenie iniciovala petíciu, na internete ju podpísalo takmer 700 ľudí.

Vedenie mesta nesúhlasilo

Vedenie mesta s uzavretím pošty na Západe nesúhlasilo. Ešte v januári pripomenulo, že z jeho strany bolo vynaložené nemalé úsilie, aby táto pobočka v roku 2008 vôbec vznikla, a to za účelom poskytovania plnohodnotných poštových služieb na sídlisku.

Nasledujúci čas venujeme hľadaniu alternatívnych možností na zabezpečenie fungovania pobočky. Všetci zúčastnení prejavili ochotu situáciu riešiť, zhodli sme sa, že zlyhala vzájomná komunikácia zúčastnených strán,“ uviedol v pondelok primátor.

Druhá zrušená pobočka

Primátor mesta začiatkom roka poukázal na to, že sídlisko Západ je jedno z najväčších sídlisk v meste a od centra mesta je vzdialené niekoľko kilometrov.

Tunajšia pobočka pošty slúži nielen pre 5200 obyvateľov sídliska, ale je službou aj pre najväčšiu obec na Slovensku Smižany, ktorú delí od sídliska iba niekoľko metrov. Spádová oblasť, ktorú má tunajšia pošta, je väčšia, ako majú niektoré okresné mestá na Slovensku,“ napísal vtedy.

Začiatkom marca 2022 bola zrušená pobočka pošty v Spišskej Novej Vsi v časti Novoveská Huta, a to napriek petícii za jej zachovanie, ktorú podpísalo viac ako 700 obyvateľov. Išlo o druhú pobočku, o ktorú prišli tunajší obyvatelia, už predtým Slovenská pošta zatvorila pobočku na Ulici Ing. Kožucha.

Viac k témam: Petícia, Pošta, poštové služby, Primátor, Zrušenie pobočky
Zdroj: SITA.sk – Pôvodne zrušená pobočka pošty v Spišskej Novej Vsi bude opäť fungovať, mesto aj riaditeľ sa nakoniec dohodli © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Strana Smer-SD vyzýva k zastaveniu nenávistnej rétoriky, predložila znenie uznesenia k útoku na Fica (video)

Uznesenie by malo pomenovať, čo sa stalo a taktiež pomenovať isté východiská, ako takýmto situáciám predísť a zabrániť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *