Home / EKONOMIKA / Nálada v gastre je zlá, viac ako tretina majiteľov reštaurácií nepovažuje zníženie DPH za „záchranné koleso“

Nálada v gastre je zlá, viac ako tretina majiteľov reštaurácií nepovažuje zníženie DPH za „záchranné koleso“

21.2.2023 (SITA.sk) – Viac ako tretina majiteľov reštaurácií si nemyslí, že zníženie DPH bude v časoch zvyšujúcich sa cien a ekonomickej recesie „záchranným kolesom.

Až 84 percent gastro prevádzok zaznamenalo úbytok hostí a len 20 percent podnikateľov v gastre registruje nárast tržieb. Iniciatíva Pomoc pre gastro zrealizovala exkluzívny februárový prieskum s 510 majiteľmi reštaurácií, jedální a iných gastro prevádzok a 80 percent z nich zaznamenalo nižšiu návštevnosť oproti roku 2021 a takmer 40 percent prevádzkam klesli tržby o viac ako 21 percent.

Je zníženie skutočne pomocou?

Na otázku, ako hodnotia náladu v gastre, podnikatelia odpovedali indexom 3,9, čo predstavuje v školskom jazyku známku dostatočná.

Podnikatelia v gastre sú veľmi opatrní, zvyšujúce sa ceny a ekonomická recesia sú dôvodom že zníženie DPH ako formu pomoci zatiaľ nevníma až 37 percent majiteľov reštaurácií, 35 percent sa nevedelo vyjadriť a iba 28 percent si myslí, že gastro znížená DPH podporí. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa iniciatívy Pomoc pre gastro Magdaléna Koreny.

Stravné pre zamestnancov

,,Optimisticky nehodnotia ani zvýšenie stravného pre zamestnancov na 6,80 eura. Až 46 % podnikateľov v gastre si myslí, že zvýšenie stravného nespôsobí návrat hostí do menučkových reštaurácií a podnikov,“ uviedla Magdaléna Koreny.

Každá reštaurácia chce stiahnuť zákazníkov k sebe do reštaurácie, ide o cielený marketing na sociálnych sieťach, či zľavy pre hostí, tvrdí podnikateľka z bratislavských reštaurácii Naliatia Haramiová.

Rozdiely nevykrýva ani turizmus

My, sa snažíme držať ceny v čo najudržateľnejšej marži, ale podľa prognóz, aké budeme mať nedoplatky za energie, nás bohužiaľ neminie ďalšie zdražovanie. Ďalší problém je, že v niektorých mesiacoch v roku slabšie večere vykrývali aj turisti, ktorých je podľa mňa momentálne žalostne málo. Asi nikdy v živote som toľko nekreovala ako po tieto roky,“ uzavrela.

Od vypuknutia pandémie životaschopnosť gastro sektora preverili nepredvídateľne podmienky fungovania, výdaj cez okienko, selektovanie hostí, konflikt na Ukrajine, zvyšovanie cien energií a v neposlednom rade zatváranie podnikov. Iné podniky prišli o zamestnancov a museli sa zadĺžiť. Koncom roka 2022 prišla aj dobrá správa v podobe zníženia DPH.

Viac k témam: Ekonomická recesia, energetická kríza, Gastro sektor, Nárast cien, Prieskum, Reštaurácie, Zníženie DPH
Zdroj: SITA.sk – Nálada v gastre je zlá, viac ako tretina majiteľov reštaurácií nepovažuje zníženie DPH za „záchranné koleso“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Od budúceho roka nárok na rekreačné poukazy budú mať už aj rodičia zamestnancov, Dankov cieľ je podporiť domáci cestovný ruch

Zamestnanec má právo požiadať o tento poukaz vo svojej firme, kde musí pracovať viac ako 49 ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *