Home / SLOVENSKO / Piešťanský primátor bude zarábať 4277 eur, ale poslanci si zníženie odmien neschválili

Piešťanský primátor bude zarábať 4277 eur, ale poslanci si zníženie odmien neschválili

17.2.2023 (SITA.sk) – Primátor Piešťan Peter Jančovič bude za svoju prácu dostávať mesačný plat 4277 eur. Poslanci mestského zastupiteľstva mu na štvrtkovom zasadnutí základný plat 3887 eur po diskusii zvýšili o 10 percent. Jančovič pôjde oproti minulému volebnému obdobiu s príjmom dolu, vtedy mal zákonom stanovený plat zvýšený o 20 percent.

Šetrenie financií

Mestské zastupiteľstvo v Piešťanoch sa na podnet poslanca Andreja Klapicu chvíľu zaoberalo aj možnosťou zníženia odmien poslancov približne o 25 percent. Podľa jeho vysvetlenia by bolo správne, aby sa na šetrení financií v mestskom rozpočte podieľali aj poslanci.

Návrh, aby bol vypracovaný materiál, ktorého výsledkom by bolo zníženie poslaneckých odmien, však poslanci neschválili. Za jeho prijatie hlasovalo len päť mestských poslancov.

Zvýšenie platu

Základný plat primátora Piešťan je v zmysle zákona 3,21 násobkom priemernej mzdy v národnom hospodárstve, ktorá bola za rok 2021 Štatistickým úradom SR vyčíslená na 1211 eur. Takto vyrátaný plat nemôže byť nižší, mestské zastupiteľstvo však má možnosť zvýšiť ho až o 60 percent.

Peter Jančovič je primátorom kúpeľného mesta Piešťany už druhé volebné obdobie. V minuloročných komunálnych voľbách zvíťazil spomedzi deviatich kandidátov.

Viac k témam: Primátor Piešťan, Rozpočet, základný plat
Zdroj: SITA.sk – Piešťanský primátor bude zarábať 4277 eur, ale poslanci si zníženie odmien neschválili © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *