Home / SLOVENSKO / Heineken je v Hurbanove doma. Za 15 rokov podporil grantové projekty v regióne sumou takmer 400-tisíc eur

Heineken je v Hurbanove doma. Za 15 rokov podporil grantové projekty v regióne sumou takmer 400-tisíc eur

16.2.2023 (SITA.sk) – Najznámejšie pivovarnícke mesto na Slovensku sa rozvíja aj zásluhou komunity obyvateľov a dobrovoľníkov, ktorí vedia, čo im v Hurbanove chýba a čo by v ňom chceli a vedeli zlepšiť. Vďaka grantovému programu Tu sme doma môžu svoje nápady a projekty dotiahnuť do úspešného konca. A to vďaka dlhodobej spolupráci Nitrianskej komunitnej nadácie a spoločnosti HEINEKEN Slovensko, ktorá za posledných 15 rokov podporila sumou takmer 400-tisíc eur spolu 152 projektov v regióne.

Vďaka grantu „MAGNÓLIA“ Zariadenie sociálnych služieb Hurbanovo zabezpečilo AED – automatický externý defibrilátor pre potreby svojich 180 klientov.

Trvalá udržateľnosť sa v hurbanovskom pivovare a sladovni často skloňuje pri ochrane životného prostredia, ale aj pri podpore miestnej komunity a pri rozvoji športu. Grantový program Tu sme doma ukážkovo prepája kľúčové hodnoty lídra na slovenskom pivnom trhu. Obyvatelia prichádzajú s nápadmi ako zlepšiť kvalitu prostredia, v ktorom žijú. Vypracujú a predložia svoje projekty a HEINEKEN Slovensko im ich vďaka finančnej podpore pomáha zrealizovať. Študenti zachytávajú dažďovú vodu, obyvatelia sadia stromy a zeleň, likvidujú čierne skládky, upravujú ihriská a organizujú športové a kultúrne podujatia. Nezabúda sa ani na zdravie, seniorov, deti a vzdelávanie.

„Grantový program Tu sme doma je ukážkou skvelej spolupráce medzi spoločensky zodpovedným firemným darcom, samosprávou, ktorá dobre pozná potreby vo svojom meste a nadáciou, ktorá má dlhoročné skúsenosti s motiváciou občanov, aby sa zaujímali o miesto, kde žijú. Nie je len o jednoduchom rozdávaní financií, ale hlavne o budovaní vzťahov v komunite. Prostredníctvom dlhodobej realizácie tohto grantového programu vznikla v meste Hurbanovo nová generácia filantropov a dobrovoľníkov so skvelými nápadmi a najmä chuťou meniť svet k lepšiemu,“ objasňuje Ľubica Lachká z Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN), ktorá grantový program koordinuje a dohliada na transparentný proces výberu a realizácie predkladaných projektov.

Zodpovedne k ľuďom a planéte

„Sme nesmierne radi, že si náš grantový program našiel v Hurbanove svoje miesto a naštartoval rozvoj tunajšieho dobrovoľníctva. Jeho pridaná hodnota spočíva v tom, že žiadatelia na svojich projektoch aj aktívne participujú na dobrovoľníckej báze, bez nároku na odmenu, využívajúc svoje vedomosti a skúsenosti,“ deklaruje Helena Windisch, manažérka korporátnych vzťahov a hovorkyňa HEINEKEN Slovensko. Dlhodobá a systematická podpora rozvojových projektov je odrazom stratégie udržateľnosti s názvom „Načapuj si lepší svet“, ktorú spoločnosť HEINEKEN realizuje celosvetovo.

Zelená výzva s názvom „Zodpovedne k ľuďom a planéte“ umožnila podporiť napríklad hurbanovských futbalistov, ktorí sa rozhodli separovať odpad. Učia to aj svojich fanúšikov.

Areál školského internátu SPŠ-stavebnej obohatila „Babičkina záhradka.“ Žiaci si svojpomocne vytvorili ekologický priestor s vyvýšenými bylinkovými záhonmi a lavičkami. Dobrovoľníci zorganizovali vďaka grantom aj množstvo aktivít na ochranu zdravia a podporu regionálnej kultúry.

V Hurbanove tak za posledné roky pribudli náučné chodníky, eko-učebňa, mobilné dopravné ihrisko, revitalizovali sa bocianie hniezda, založil sa stolnotenisový klub a mnohé projekty pomohli aj seniorom v regióne. Hurbanovčania môžu navštíviť napríklad zveľadenú „Záhradu nielen pre autistov“ pri zariadení sociálnych služieb, ktorá je otvorená aj pre verejnosť. Klienti zariadenia tak môžu získať viac kamarátov a ľahšie sa socializovať.

Keď pomôcť komunite rovná sa pomôcť prostrediu

V Hurbanove platí v tomto smere priama úmera. „Záleží nám na ľuďoch a planéte. Pomáhame si navzájom, našej komunite a prostrediu, v ktorom žijeme. Sme presvedčení, že dariť sa nám bude len vtedy, ak sa bude dariť ľuďom u nás, okolo nás a aj planéte,“ dodáva hovorkyňa Helena Windisch. Zhrnuté a podčiarknuté: Spoločnosť HEINEKEN Slovensko je v domovskom regióne vnímaná ako významný zamestnávateľ a vďaka grantovému programu Tu sme doma je v Hurbanove skutočne doma spolu so všetkými aktívnymi ľuďmi, ktorí na rozvoji mesta a ochrane životného prostredia dobrovoľne spolupracujú. Zoznam každoročne podporených projektov v celkovej hodnote takmer 400 000 eur a ďalšie informácie nájdete na stránke NKN. Viac o udržateľných aktivitách spoločnosti HEINEKEN Slovensko nájdete tu.

Informačný servis

Viac k témam: grantové projekty, PR
Zdroj: SITA.sk – Heineken je v Hurbanove doma. Za 15 rokov podporil grantové projekty v regióne sumou takmer 400-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

KDH poslalo list predsedníčke Ursule von der Leyen, Slovensko by nemalo byť finančne postihované za zrušenie špeciálnej prokuratúry

Hnutie zdôrazňuje, že zmena v trestnom práve je vnútornou záležitosťou Slovenskej republiky ako členského štátu EÚ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *