Home / SLOVENSKO / Vo Svite bude aj naďalej platiť sedemdesiatka, mesto upozorňuje na zvýšenie opatrnosti

Vo Svite bude aj naďalej platiť sedemdesiatka, mesto upozorňuje na zvýšenie opatrnosti

12.2.2023 (SITA.sk) – Na štátnej ceste I/18 prechádzajúcej mestom Svit (okres Poprad) bude aj naďalej maximálna povolená rýchlosť 70 kilometrov za hodinu. Informovala o tom samospráva na svojej internetovej stránke. Ako vysvetlila, na základe podnetov od obyvateľov opakovane posielala žiadosti na rôzne inštitúcie na zníženie rýchlosti v úseku od križovatky s ulicou Hviezdoslavovou po koniec mesta. A to v oboch smeroch, z aktuálnych 70 km/h na 50 km/h.

„Podľa stanoviska Dopravného inšpektorátu Policajného zboru v Poprade je predmetný úsek vnímaný verejnosťou od roku 2017 pozitívne,“ priblížilo mesto. Rovnako dopravný inšpektorát v danom úseku neeviduje žiadnu nehodu.

Mesto tak pri zachovaní súčasnej rýchlosti prosí obyvateľov mesta, aby ako účastníci cestnej premávky zvýšili opatrnosť, a to predovšetkým na priechodoch pre chodcov v oboch smeroch štátnej cesty.

Viac k témam: Dopravné značky, Maximálna povolená rýchlosť, zníženie rýchlosti
Zdroj: SITA.sk – Vo Svite bude aj naďalej platiť sedemdesiatka, mesto upozorňuje na zvýšenie opatrnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pred 35 rokmi nám ľudia so sviečkami v dlaniach ukázali cestu, tvrdí Čaputová

Podobne ako aktéri Novembra '89 verili v zodpovednú slobodu pre všetkých.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *