Home / SLOVENSKO / Proces s bývalou bratislavskou krajskou prokurátorkou odročili na neurčito

Proces s bývalou bratislavskou krajskou prokurátorkou odročili na neurčito

8.2.2023 (SITA.sk) – Okresný súd Bratislava III dnes odročil na neurčito začiatok súdneho procesu s bývalou šéfkou Krajskej prokuratúry v Bratislave Ivetou K. Dôvodom je podľa súdu ospravedlnenie prokurátora, ktorý má prípad na starosti.

Na bývalú krajskú prokurátorku podali obžalobu pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Dôvodom má byť nevybavenie dvoch návrhov policajného vyšetrovateľa na podanie obžaloby po dobu ôsmich rokov. Iveta K. má od roku 2021 pozastavený výkon funkcie prokurátorky.

Bývalá šéfka bratislavskej prokuratúry sa má pred súd postaviť vo februári, obžalovaná je zo zneužívania právomoci

Ešte v roku 2019 odvolal vtedajší generálny prokurátor Jaromír Čižnár šéfku Krajskej prokuratúry v Bratislave Ivetu K. z funkcie. Podľa medializovaných informácií totiž osem rokov nepodala obžalobu na Lóranta K. za pokus o úverový podvod. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry navrhol Loránta K. a ďalších ešte v roku 2011 obžalovať, prokurátorka však vo veci nekonala. Lórant K. sa v médiách spomínal ako kamarát bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Spomínal sa napríklad v nahrávke o údajnom vydieraní Jaroslava Haščáka.

Zdroj: SITA.sk – Proces s bývalou bratislavskou krajskou prokurátorkou odročili na neurčito © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Akou krajinou sme? Podľa Ódora je výsledok volieb zrkadlom našej spoločnosti a je potrebné sa doň hlboko pozrieť

Zároveň premiér poďakoval aj tým, ktorí sa podieľali na priebehu volieb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *