Home / SVET / Premiér Sunak zreorganizoval vládu, z Británie chce vedeckú a technologickú veľmoc

Premiér Sunak zreorganizoval vládu, z Británie chce vedeckú a technologickú veľmoc

7.2.2023 (SITA.sk) – Britský premiér Rishi Sunak v utorok urobil zmeny vo svojej vláde. Sunak vymenoval poslanca Grega Handsa za predsedu vládnej Konzervatívnej strany, ktorá je demoralizovaná nepriaznivým hodnotením v prieskumoch verejnej mienky. Bývalý minister obchodu Hands na poste predsedu konzervatívcov nahradí Nadhima Zahawiho.

Vedecká a technologická veľmoc

Sunak zároveň zreorganizoval ministerstvá zodpovedné za podnikanie, vedu a obchod v rámci snahy podporiť stagnujúcu ekonomiku krajiny a urobiť z Británie vedeckú a technologickú veľmoc.

Kemi Badenochová, ktorá mala na starosti zahraničný obchod, sa stáva šéfkou nového ministerstva pre podnikanie a obchod. Bývalý minister pre podnikanie Grant Shapps sa stáva šéfom rezortu energetickej bezpečnosti. Vláda uviedla, že nové ministerstvo pre energetiku „dostalo za úlohu zabezpečiť naše dlhodobé dodávky energií, znížiť ceny a na polovicu zredukovať infláciu„.

Frazerová vedie ministerstvo kultúry

K ďalším zmenám patrí to, že Lucy Frazerová vedie ministerstvo pre kultúru, médiá a šport, ktoré predtým bolo rezortom pre digitalizáciu, kultúru, médiá a šport. Úlohy v oblasti digitalizácie sa presúvajú do nového rezortu pre vedu, inovácie a technológie, ktoré povedie Michelle Donelanová.

Viac k témam: Britský premiér, Nová vláda, Reorganizácia
Zdroj: SITA.sk – Premiér Sunak zreorganizoval vládu, z Británie chce vedeckú a technologickú veľmoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moskva stratila ďalších viac ako 1100 vojakov, Kremeľ prišiel aj o osem tankov

Od začiatku vojny Rusko podľa Kyjeva celkovo stratilo už 8 009 tankov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *