Home / SVET / Turecká polícia zatkla 15 ľudí podozrivých z napojenia na Islamský štát, mali plánovať útoky na konzuláty Švédska a Holandska

Turecká polícia zatkla 15 ľudí podozrivých z napojenia na Islamský štát, mali plánovať útoky na konzuláty Švédska a Holandska

5.2.2023 (Webnoviny.sk) – Turecká polícia zatkla 15 ľudí pre ich údajné napojenie na extrémistickú organizáciu Islamský štát po tom ako konzuláty západných krajín v uplynulých dňoch upozornili na bezpečnostné hrozby. Informovala o tom v sobotu večer turecká oficiálna tlačová agentúra Anadolu.

Agentúra s odvolaním sa na vyhlásenie istanbulskej polície uviedla, že skupinu zatkli pre údajné plánovanie útokov proti konzulátom Švédska a Holandska v Istanbule a tiež útokov proti kostolom a synagógam.

Proti Švédsku a Holandsku boli namierené rozhorčené protesty v Turecku po tom, ako protiislamský aktivista zapálil v Štokholme Korán a podobný čin sa stal aj v Haagu.

Tento týždeň niektoré západné krajiny dočasne zatvorili svoje konzuláty v Istanbule z bezpečnostných dôvodov. Tureckí vládni predstavitelia ich obvinili z toho, že nezdieľajú informácie o bezpečnostných hrozbách.

V novembri pri výbuchu na rušnej istanbulskej ulici Istiklal zomrelo šesť ľudí a niekoľko ďalších bolo zranených. Ulica sa nachádza v centre mesta neďaleko viacerých zahraničných konzulátov. Turecké úrady z útoku obvinili kurdských militantov, ktorí to však popierajú.

Viac k témam: bezpečnostná hrozba, Islamský štát, Korán
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecká polícia zatkla 15 ľudí podozrivých z napojenia na Islamský štát, mali plánovať útoky na konzuláty Švédska a Holandska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bude najnovšia americká pomoc pre Ukrajinu posledná?

Anton Hofreiter hovorí, že americká podpora Ukrajine sa stala príliš neistá vzhľadom na to, ako dlho bolo schvaľovanie ostatného balíka v slepej uličke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *