Home / SVET / Tempo európskych sankcií sa podľa Zelenského spomalilo, Leyenovú žiada o 10. balík (video+foto)

Tempo európskych sankcií sa podľa Zelenského spomalilo, Leyenovú žiada o 10. balík (video+foto)

2.2.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok vyzval Európsku úniu (EÚ) na ďalšie opatrenia proti Rusku. O desiatom balíku európskych sankcií proti Rusku sa pritom podľa vlastných slov zhováral s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Teraz sa tempo sankcií v Európe akosi spomalilo a teroristický štát sa, naopak, sankciám prispôsobuje. My to musíme dobehnúť. Musíme to napraviť,“ povedal Zelenskyj po boku Von der Leyen, ktorá pricestovala na oficiálnu návštevu Kyjeva spolu s európskym šéfom diplomacie Josepom Borrellom a ďalšími predstaviteľmi Únie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Úspechy na bojisku nestačia

Spoločnou úlohou Európy je podľa Zelenského obmedziť schopnosti Ruska vyhýbať sa sankciám a „čím skôr túto úlohu dosiahneme, tým bližšie budeme porážke Ruskej federácie“.

„Nestačia len úspechy na bojisku. Potrebujeme vieru v slobodnú Európu, pokojnú Európu a zjednotenú Európu,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Putin riskuje budúcnosť Ruska

„Nútime (ruského vodcu Vladimira) Putina, aby platil za svoju ohavnú vojnu. Predtým, ako Rusko začalo túto vojnu, veľmi jasne sme sa vyjadrili o vážnych ekonomických dôsledkoch, ktoré uvalíme na Rusko, ak zaútočí na Ukrajinu. A dnes za to Rusko ťažko platí, keďže naše sankcie narúšajú jeho ekonomiku a vracajú ju naspäť o generáciu. Cenový strop na ropu už teraz stojí Rusko asi 160 miliónov eur denne a tlak budeme ďalej zvyšovať,“ vyjadrila sa šéfka Komisie.

„Európa je na strane Ukrajiny od prvého dňa, pretože vieme, že sa tu rozhoduje o budúcnosti nášho kontinentu. Vieme, že vy bojujete o viac ako len seba. V stávke je sloboda. Toto je boj demokracií proti autoritárskym režimom,“ pokračovala Von der Leyen. “

Ruský vodca Vladimir Putin sa „pokúša poprieť existenciu Ukrajiny, ale v skutočnosti miesto toho riskuje budúcnosť Ruska“, varovala podľa CNN.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Tempo európskych sankcií sa podľa Zelenského spomalilo, Leyenovú žiada o 10. balík (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mier za ruských podmienok nebude znamenať koniec ľudského utrpenia, uviedla estónska premiérka Kallasová

Kallasová priznala, že západných spojencov treba čoraz viac presviedčať o potrebe podpory Ukrajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *