Home / SVET / Rusi zmobilizovali státisíce vojakov, na prvé výročie ich invázie na Ukrajinu môže hroziť veľká ofenzíva

Rusi zmobilizovali státisíce vojakov, na prvé výročie ich invázie na Ukrajinu môže hroziť veľká ofenzíva

2.2.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov uviedol, že Rusko pripravuje novú veľkú ofenzívu a varoval, že by sa mohla začať už 24. februára. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Reznikova zhromaždil Kremeľ tisíce vojakov a mohol by „niečo skúsiť“ pri príležitosti výročia začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Reznikov uviedol, že Rusi zmobilizovali na potenciálnu ofenzívu približne 500-tisíc vojakov.

„Oficiálne oznámili 300-tisíc, ale keď vidíme vojakov na hraniciach, podľa našich odhadov je to oveľa viac,“ povedal Reznikov pre francúzsku spravodajskú sieť BFM.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Vyhlásenia Reznikova prichádzajú v čase, keď ukrajinská spravodajská služba tvrdí, že ruský vodca Vladimir Putin nariadil svojim silám, aby do konca jari obsadili Donbas.

Viac k témam: Donbas, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi zmobilizovali státisíce vojakov, na prvé výročie ich invázie na Ukrajinu môže hroziť veľká ofenzíva © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Španielsku vypukol lesný požiar a rýchlo sa šíri, stovky ľudí evakuovali (video)

Štátna meteorologická agentúra uviedla, že „rýchle šírenie (požiaru) podporili nepriaznivé poveternostné podmienky, najmä vzhľadom na skorý dátum v roku“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *