Home / SLOVENSKO / Matovič vopred vedel, koľko hlasov získa septembrový termín volieb a avizuje zásadnú kampaň

Matovič vopred vedel, koľko hlasov získa septembrový termín volieb a avizuje zásadnú kampaň

31.1.2023 (Webnoviny.sk) – Urobili sme dohodu a som rád, že bola dodržaná. Uviedol to predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič po hlasovaní v parlamente o termíne predčasných volieb.

Ďalej pokračoval, že so septembrovým termínom prišiel za dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO) Richard Sulík (SaS), na ktorom sa vedel so stranou SaS zhodnúť. Ako uviedol Matovič, následne prišla prezidentka Zuzana Čaputová s tým, že vie podržať vládu Eduarda Hegera do konca septembra, tým pádom súhlasilo aj hnutie OĽaNO.

„My sme vopred vedeli že bude 92 hlasov za septembrové voľby a presne 92 ich aj bolo. Mali sme spočítané hlasy, pretože do takéhoto vážneho hlasovania by sa nemalo ísť bez toho, aby sme mali spočítané hlasy,“ uviedol Matovič a dodal, že sa nasledujúcich osem mesiacov chystá zásadná predvolebná kampaň, v ktorej podľa neho budú všetci bojovať za záchranu demokracie na Slovensku.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič vopred vedel, koľko hlasov získa septembrový termín volieb a avizuje zásadnú kampaň © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Eurovoľby by vyhralo Progresívne Slovensko, nasledujú strany Smer a Hlas

Progresívne Slovensko by získalo štyri mandáty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *