Home / SVET / Výbuch v mešite pripravil o život 59 ľudí, mnoho osôb je v kritickom stave

Výbuch v mešite pripravil o život 59 ľudí, mnoho osôb je v kritickom stave

30.1.2023 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 30. januára 2023, 20:04

Výbuch v mešite po útoku samovražedného útočníka v meste Pešávar na severozápade Pakistanu si vyžiadal najmenej 59 mŕtvych a viac ako 150 zranených. Väčšina obetí sú policajti, keďže mešita sa nachádza vo vnútri policajného komplexu. Neďaleká nemocnica uviedla, že mnohí zranení sú v kritickom stave, existujú preto obavy, že počet mŕtvych ešte narastie.

Bombový útok sa stal počas popoludňajších modlitieb. V mešite bolo viac ako 300 veriacich a ďalší boli na ceste dnu, keď útočník odpálil vestu s výbušninami. Mnoho ľudí utrpelo zranenia, keď sa zrútila strecha budovy, povedal jeden z miestnych policajtov.

Nie je jasné, ako sa útočník dokázal dostať do komplexu, ktorý zahŕňa aj policajné veliteľstvo a nachádza sa vo vysoko stráženej oblasti, kde sú aj vládne budovy.

K útoku sa na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter prihlásil líder pakistanského Talibanu. Pešávar je metropolou provincie Chajbar Paštúnchwá, v ktorej má pakistanský Taliban silnú prítomnosť. Mesto je scénou častých útokov militantov.

Viac k témam: Taliban, Teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Výbuch v mešite pripravil o život 59 ľudí, mnoho osôb je v kritickom stave © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *