Home / šport / Hokej / Dvorský má prirodzený talent a Gajana si zamilovali skauti. Expert tvrdí, že v prvom kole draftu NHL uspejú štyria Slováci

Dvorský má prirodzený talent a Gajana si zamilovali skauti. Expert tvrdí, že v prvom kole draftu NHL uspejú štyria Slováci

27.1.2023 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Dalibor Dvorský je aj v polovici aktuálnej sezóny najväčší kandidát na post najvyššie umiestneného Slováka na tohtoročnom drafte nováčikov do zámorskej NHL. Otázka je, ktorí krajania ho doplnia a koľkí prídu na rad ešte v prvom kole.

Podľa experta Stevea Ellisa z portálu Daily Faceoff si kluby profiligy vyberú troch slovenských hokejistov v úvodnej časti draftu a ďalšieho v závere štvrtej desiatky.

Honzeka zastavilo zranenie

Dvorského zaradil vo svojom rebríčku na 11. miesto, útočníka Samuela Honzeka na 23. pozíciu, brankára Adama Gajana na 32. a útočníka Alexa Čiernika na 38. priečku.

„Dvorský si urobil meno už na Hlinka Gretzky Cupe 2021, kde doviedol Slovákov k zisku striebra. Má za sebou aj dva nevýrazné juniorské svetové šampionáty a v ostatných dvoch sezónach bol vo švédskom klube AIK Štokholm priemerný. Má však prirodzený talent, jednu z najlepších striel a je veľmi kreatívny bez toho, aby stratil puk. Často sa zdá, že len zbiera minúty na ľade a nehrá naplno, preto klesol v rebríčkoch z pozícií v prvej päťke. Z hľadiska čistého talentu je na tom dobre,“ napísal Ellis o 17-ročnom centrovi zo Zvolena.

„Honzek vynechal väčšinu MSJ pre zranenie a nebude hrať ešte aspoň mesiac. Je to veľká rana pre útočníka, ktorý vletel do WHL a dal o sebe vedieť, počas dvoch týždňov zaznamenal štyri viacbodové zápasy. Je robustný, ale na ľade pôsobí ako oveľa menší a je rýchly aj šikovný. Je všestranný tvorca hry a má tiež dobrú strelu. Bude zaujímavé sledovať, ako ukončí sezónu po návrate do akcie,“ uviedol expert k 18-ročnému Trenčanovi, ktorý hráva za tím Vancouver Giants.

Gajan nepatril pred ostatnými MS hokejistov do 20 rokov k adeptom na vysoké priečky na drafte, ale výkonmi na turnaji upútal pozornosť.

Posledným do partie je Čiernik

„Možno je to odvážna voľba, ale skauti, s ktorými som sa počas MSJ rozprával, si Gajana zamilovali a mnohí ho považujú za neobrúsený diamant. Vlani ho nikto nedraftoval, ale v NAHL a USHL dal o sebe vedieť a na šampionáte sa pripojil ku slovenskému tímu ako tretí brankár. Čoskoro sa stal jednotkou a trápil Kanaďanov aj Američanov. Nie je veľmi veľký, čo mu trochu škodí, ale má excelentnú pohyblivosť a stále sa zlepšuje,“ myslí si Ellis o 18-ročnom Popradčanovi.

Medzi 70 najvyššie draftovaných hráčov v tomto roku zaradil Ellis ako posledného zo Slovákov 18-ročného krídelníka Čiernika.

„Syn bývalého hráča NHL Ivana Čiernika hral na medzinárodnej úrovni vynikajúco a má slušné štatistiky vo švédskej juniorke. Najviac pôsobivé je to, že si viackrát zahral v druhej najvyššej mužskej súťaži a skóroval v dvoch zo štyroch januárových zápasov v drese Västerviksu. S pukom na hokejke je vždy sebavedomý a nerád korčuľuje bez neho,“ skonštatoval odborník o kmeňovom hráčovi Södertälje SK.

Viac k témam: Draft NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvorský má prirodzený talent a Gajana si zamilovali skauti. Expert tvrdí, že v prvom kole draftu NHL uspejú štyria Slováci © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Iránsky útok na Izrael bude na mimoriadnom zasadnutí riešiť Bezpečnostná rada OSN, na videokonferencii budú diskutovať aj lídri G7

Izrael zároveň požiadal Bezpečnostnú radu OSN, aby označila Iránske revolučné gardy za teroristickú organizáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *