Home / SVET / Skonfiškovaná jachta ruského oligarchu napojeného na Putina zmizla z chorvátskeho prístavu, údajne odplávala do Turecka

Skonfiškovaná jachta ruského oligarchu napojeného na Putina zmizla z chorvátskeho prístavu, údajne odplávala do Turecka

27.1.2023 (Webnoviny.sk) – Chorvátska polícia v piatok predviedla na výsluch niekoľko ľudí v súvislosti s októbrovým zmiznutím luxusnej jachty z prístavu v Jadranskom mori, kde ju zadržiavali v rámci medzinárodných sankcií uvalených z dôvodu ruskej invázie na Ukrajinu.

Zmiznutie 35-metrovej jachty Irina Vu z prístavu na ostrove Murter si len nedávno všimli miestne médiá. Jachta údajne odplávala do Turecka a na jej miesto v murterskom prístave priplávala ďalšia loď.

Incident vyvolal verejnú kritiku chorvátskych úradov. Luxusné plavidlo bolo jedným z piatich, ktoré v Chorvátsku skonfiškovali, pretože patrili ruským oligarchom napojeným na Kremeľ a vzťahovali sa na nich medzinárodné sankcie.

Chorvátska vláda medzičasom vymenila úradníkov zodpovedných za pobrežnú bezpečnosť a prístav Murter. Zároveň zintenzívnila monitorovanie zvyšných jácht.

Chorvátska štátna televízia HRT uviedla, že zmiznutá jachta mala hodnotu približne päť miliónov eur. HRT v piatok informovala, že patrila rodine ruského oligarchu s úzkymi väzbami na ruského vodcu Vladimira Putina.

Viac k témam: jachta Irina Vu, Oligarchovia, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Skonfiškovaná jachta ruského oligarchu napojeného na Putina zmizla z chorvátskeho prístavu, údajne odplávala do Turecka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Španielsku vypukol lesný požiar a rýchlo sa šíri, stovky ľudí evakuovali (video)

Štátna meteorologická agentúra uviedla, že „rýchle šírenie (požiaru) podporili nepriaznivé poveternostné podmienky, najmä vzhľadom na skorý dátum v roku“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *