Home / SLOVENSKO / Exposlankyňa Rošková má na krku obžalobu, údajne poberala agrodotácie aj na dedinské letisko a parkovisko

Exposlankyňa Rošková má na krku obžalobu, údajne poberala agrodotácie aj na dedinské letisko a parkovisko

25.1.2023 (Webnoviny.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na exposlankyňu Ľubicu Roškovú na Špecializovaný trestný súd. Obžalovaná je pre pokračovací zločin poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a subvenčného podvodu. Informoval o tom portál Aktuality.sk, ktorému to potvrdila hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová. Bývalá poslankyňa údajne poberala agrodotácie na dedinské letisko, cudzí vinohrad či parkovisko.

Spoločnosťou Agro Porúbka

Firmou Ľubice Roškovej spoločnosťou Agro Porúbka (predtým Gard) sa Národná kriminálna agentúra začala zaoberať na pokyn prokurátora odboru ekonomickej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry ešte v marci v roku 2018.

Prečin subvenčného podvodu

V decembri rovnakého roku vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky obvinil dve fyzické a jednu právnickú osobu zo zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a prečinu subvenčného podvodu.

Viac k témam: Agrodotácie, Boj proti korupcii, Čerpanie eurofondov, Obžaloba, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Exposlankyňa Rošková má na krku obžalobu, údajne poberala agrodotácie aj na dedinské letisko a parkovisko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zachránia moderné technológie naše zdravotníctvo?

Buďme k sebe úprimní, naše zdravotníctvo nepatrí medzi tie najmodernejšie v Európe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *