Home / SVET / Rusko označilo nadáciu pomenovanú po laureátovi Nobelovej ceny za mier Andrejovi Sacharovovi za nežiaducu

Rusko označilo nadáciu pomenovanú po laureátovi Nobelovej ceny za mier Andrejovi Sacharovovi za nežiaducu

24.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruské úrady vyhlásili nadáciu pomenovanú po laureátovi Nobelovej ceny za mier Andrejovi Sacharovovi za nežiaducu.

Ruská generálna prokuratúra na svojej webstránke uviedla, že aktivity Nadácie Andreja Sacharova predstavujú „ohrozenie základnej ústavnej štruktúry a bezpečnosti“ krajiny, ale nešpecifikovala, ktoré. Nie je zatiaľ jasné, aké dôsledky bude mať rozhodnutie prokuratúry na mimovládnu organizáciu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Odkedy Rusko spustilo vojnu na Ukrajine, ktorú nazýva „špeciálnou vojenskou operáciou“, jeho úrady tvrdo zakročili voči disentu a obzvlášť kritike armády a vyjadrovaniu sa o jej konaní v susednej krajine inak ako je oficiálne povolená fráza. Záťah sa dotkol demonštrantov, ľudskoprávnych skupín, vedcov, spisovateľov a ďalších. Mnohí skončili pred súdom, vo väzení alebo ich zakázali.

Viac k témam: Nadácia, Nobelova cena za mier, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko označilo nadáciu pomenovanú po laureátovi Nobelovej ceny za mier Andrejovi Sacharovovi za nežiaducu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajina a Rusko si vymenili desiatky zajatcov, sú medzi nimi aj vojaci, partizáni a ostreľovači

Poradca ukrajinského prezidenta Andrij Jermak oznámil, že prepustených bolo 116 ukrajinských zajatcov, ruské ministerstvo obrany uviedlo, že z ukrajinského zajatia sa vrátilo 63 ruských vojakov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *