Home / SVET / V Nemecku obvinili skupinu ľudí z vytvorenia teroristickej organizácie, plánovali občiansku vojnu

V Nemecku obvinili skupinu ľudí z vytvorenia teroristickej organizácie, plánovali občiansku vojnu

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – Spolková prokuratúra v Nemecku obvinila päť ľudí z vytvorenia teroristickej organizácie, ktorej cieľom bolo zvrhnúť vládu a vyvolať občiansku vojnu.

Prípravy skupiny

Prokurátori uviedli, že štyria muži a jedna žena urobili „konkrétne prípravy“, aby spôsobili rozsiahly výpadok prúdu v krajine a využili následný chaos na vytvorenie alternatívnej vlády. Tiež údajne plánovali uniesť ministra zdravotníctva Karla Lauterbacha, ktorý čelí ostrej kritike od oponentov pre pandemické obmedzenia.

Skupinu podľa prokurátorov viedla ideológia krajne pravicového hnutia Ríšski občania (Reichsbürger) propagovaného jej členkou Elisabeth R.

Podobné sprisahanie

Všetkých piatich Nemcov zatkli vlani a zostávajú vo vyšetrovacej väzbe.

V decembri nemecké úrady odhalili podobné sprisahanie inej krajne pravicovej skupiny. Jej členovia boli tiež prívržencami hnutia Ríšskych občanov, ktoré verí, že súčasná vláda je nelegitímna a že nemecká ústava z roku 1871 je stále platná.

Viac k témam: sprisahanie, Teroristická skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – V Nemecku obvinili skupinu ľudí z vytvorenia teroristickej organizácie, plánovali občiansku vojnu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rakúsko v pondelok ukončí kontroly na slovenských hraniciach, sledovať však bude iné oblasti a nasadí aj drony

Rakúsky minister vnútra Gerhard Karner je presvedčený, že to umožní pozorne sledovať vývoj situácie a v prípade potreby rýchlo reagovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *