Home / SLOVENSKO / Starenka z Košíc vyhodila von oknom ,,policajtovi z kriminálky“ stovky eur

Starenka z Košíc vyhodila von oknom ,,policajtovi z kriminálky“ stovky eur

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – Dôverčivú 92-ročnú starenku z Košíc v uplynulých dňoch pripravil podvodník o svoje úspory. Prípadom sa už zaoberajú košickí kriminalisti.

Telefonický kontakt

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová, dôchodkyňu telefonicky kontaktoval neznámy muž, predstavil sa ako policajt z kriminálky s tým, že chytajú podvodníkov a naviedol poškodenú ženu, aby z okna svojho bytu vyhodila v taške všetky peniaze, čo má doma.

Ďalej uviedol, že policajti, ktorí sú všade po okolí ukrytí, podvodníkov zadržia. Dôchodkyni za pomoc poskytne veľkú odmenu a peniaze jej vráti.

Zločin podvodu

Takýmto podvodným spôsobom prišla poškodená žena o 1 500 eur. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v tomto prípade začal trestné stíhanie pre zločin podvodu.

Po páchateľovi, ktorému za tento skutok hrozí až 10 rokov za mrežami, polícia intenzívne pátra.

Viac k témam: Dôchodkyňa, Zločin
Zdroj: Webnoviny.sk – Starenka z Košíc vyhodila von oknom ,,policajtovi z kriminálky“ stovky eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Situácia na cestách v Žilinskom kraji sa zlepšila, vozidlá zimnej údržby naďalej nepretržite pracujú

Najproblematickejší je momentálne úsek v Novej Bystrici, kde sa vyskytujú snehové záveje v dĺžke úseku 600 az 800 metrov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *