Home / SVET / Lotyšsko znižuje diplomatické vzťahy s Moskvou, reaguje na ruský krok voči Estónsku

Lotyšsko znižuje diplomatické vzťahy s Moskvou, reaguje na ruský krok voči Estónsku

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – Lotyšsko zníži úroveň svojich diplomatických vzťahov s Ruskom. V pondelok to prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter oznámil tamojší minister zahraničných vecí Edgars Rinkevičs. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Lotyšsko sa pre tento krok rozhodlo z dôvodu pretrvávajúcej brutálnej ruskej agresie proti Ukrajine a tiež zo solidarity s Estónskom. Platiť začne 24. februára a Rusko by malo primerane reagovať, konštatoval Rinkevičs.

Rusko v pondelok informovalo, že vypovedalo estónskeho veľvyslanca a misiu krajiny v Moskve bude viesť charge d’affaires. Estónsky veľvyslanec Margus Laidre dostal príkaz, aby krajinu opustil do 7. februára, uviedlo ruské ministerstvo zahraničia, pričom okrem iného obvinilo Estónsko z rusofóbie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Lotyšsko znižuje diplomatické vzťahy s Moskvou, reaguje na ruský krok voči Estónsku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *