Home / SLOVENSKO / Krajské súdy by mali byť pred spustením súdnej mapy personálne zabezpečené, justičnej kríze sa podľa Karasa vyhneme

Krajské súdy by mali byť pred spustením súdnej mapy personálne zabezpečené, justičnej kríze sa podľa Karasa vyhneme

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – Krajské správne súdy budú personálne zabezpečené, čo je dobrá správa pre spustenie súdnej mapy. Uviedlo to Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR na svojej sociálnej sieti. Šéf rezortu spravodlivosti Viliam Karas mal v pondelok stretnutie s predsedami krajských súdov a riešili otázky týkajúce sa pripravenosti súdnej mapy z personálneho aj technického hľadiska.

Témou boli aj investície do budov

Ako uviedlo MS SR, témou stretnutia boli aj investície do budov, suma presiahne 180 miliónov eur.

Budovy a technické zázemie sú dôležité, no najpodstatnejšie je, aby boli súdy pripravené hlavne po personálnej stránke. Z pondelkového stretnutia s predsedami súdov je zrejmé, že aj v tejto otázke sme už na správnej ceste, a teda justičnej kríze by sme sa mali vyhnúť. Záujem o prácu na nových súdoch sa oživil,“ uviedol Karas a dodal, že pre fungovanie budúcich súdov je podstatné, aby sa stihol celý proces aj na úrovni Súdnej rady SR, ktorá rozhoduje o preložení sudcov.

Ochrana práv

Verím, že tieto procesy budú dobre napredovať a od 1. júna budú aj nové súdy riadne plniť svoje úlohy v oblasti ochrany práv,“ uzavrel Karas.

Viac k témam: Minister spravodlivosti SR, Personál, Súdna mapa, Technické smery
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajské súdy by mali byť pred spustením súdnej mapy personálne zabezpečené, justičnej kríze sa podľa Karasa vyhneme © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pred špecializovaný súd sa opäť postaví „Hrobár“ z gangu sátorovcov, najvyšší súd predtým vyhovel jeho odvolaniu

Lehel H. svoju prezývku nadobudol tak, že na pozemku v areáli bývalého družstva v Čótfe zakopával obete mafiánskeho gangu sátorovcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *