Home / SVET / V nelegálnej tabakovej fabrike vykorisťovali Ukrajincov, polovica žila v Španielsku so statusom utečenca

V nelegálnej tabakovej fabrike vykorisťovali Ukrajincov, polovica žila v Španielsku so statusom utečenca

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – V nelegálnej tabakovej továrni v severnom Španielsku vykorisťovali ukrajinských pracovníkov. Hovorca španielskej civilnej gardy v pondelok agentúre the Associated Press povedal, že pri razii v závode našli 10 vykorisťovaných Ukrajincov, pričom polovica z nich žila v krajine so statusom utečenca.

Nemali legálne zmluvy

Pracovníci vo fabrike La Rioja podľa hovorcu žili v preplnených prefabrikovaných jednotkách vo vnútri továrne, aby ich nebolo vidieť vonku. Mali dlhý pracovný čas, ale nemali legálne pracovné zmluvy.

Zločinecká organizácia pašujúca tabak

Továreň bola jedna z troch, na ktoré sa španielska polícia zamerala pri celonárodnej operácii proti zločineckej organizácii pašujúcej tabak. Dovedna zatkli 27 ľudí a zhabali cigarety a tabakové listy v hodnote 37,5 milióna eur.

Úrady tiež prehľadali viac ako 20 sídel, priemyselných budov a obchodov, pričom lídrom zločineckej skupiny zhabali tiež luxusné autá, šperky a veľké obnosy hotovosti. V Španielsku žije viac ako 150-tisíc ukrajinských utečencov, ktorí dostali dočasnú ochranu po úteku pred vojnou v ich vlasti.

Viac k témam: Nelegálna práca, rusko-ukrajinský konflikt, utečenci z Ukrajiny, Vykorisťovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – V nelegálnej tabakovej fabrike vykorisťovali Ukrajincov, polovica žila v Španielsku so statusom utečenca © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *