Home / SLOVENSKO / Vyšetrovanie najmasovejšej vraždy pápayovcov z Fontána baru sa končí, obvinili dve osoby

Vyšetrovanie najmasovejšej vraždy pápayovcov z Fontána baru sa končí, obvinili dve osoby

20.1.2023 (Webnoviny.sk) – Prípad 10-násobnej vraždy členov zločineckej skupiny pápayovcov v bare Fontána v Dunajskej Strede z roku 1999 je pred skončením vyšetrovania. Ako dnes ďalej na tlačovej konferencii v Budapešti povedal riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Ľubomír Daňko, vo veci sú obvinení Alex U. prezývaný „Turek“ a Karol B.

Samostatné konanie

Na skutku sa podľa zistení vyšetrovacích orgánov podieľal aj Arpád Szamaránszky, ktorý je však už po smrti. Takisto sú vo veci stíhaní Kristián K. a Richard P., ktorých však vyčlenili na samostatné konanie. So skutkom tiež boli spojení ďalší členovia skupiny sátorovcov, keďže sú však mŕtvi, stíhanie voči nim zastavili. Pokiaľ ide o dvojicu obvinených, Daňko očakáva skoré preštudovanie spisu procesnými stranami a následné podanie obžaloby.

„V podmienkach Slovenska ide o najmasovejšiu vraždu, aká sa stala,“ povedal Daňko. Pripomenul, že traja maskovaní páchatelia prezlečení za policajtov popravili pápayovcov pomocou strelných zbraní. Daňko doplnil, že spolu s desiatimi obeťami z baru Fontána majú sátorovci zatiaľ na svedomí 60 obetí. Vyšetrovanie prípadu vraždy z Fontána baru zároveň podľa Daňka prinieslo informácie k prípadu vraždy Györgyho D., ktoré sa vedie v Maďarsku.

Dunajskostredské podsvetie

Tibora Pápaya a jeho deviatich spoločníkov z dunajskostredského podsvetia rozstrieľali v reštaurácii Fontána v centre Dunajskej Stredy vo večerných hodinách 25. marca 1999. Pôvodne stáli pred súdom za prípravu vraždy bratia Csaba a Szilárd Raiszovci a Arpád Szamaránszky. Proti všetkým trom bolo však konanie zastavené.

Vraždu pápayovcov podľa vyšetrovacích orgánov zosnoval Ľudovít (Lajos) Sátor, ktorý bol hlavou konkurenčnej mafiánskej skupiny na južnom Slovensku.

Viac k témam: Pápayovci, Vražda, Zločinecká skupina Sátorovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovanie najmasovejšej vraždy pápayovcov z Fontána baru sa končí, obvinili dve osoby © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Proces výberu riaditeľa SND je v rozpore so zákonom, tvrdí advokátska kancelária

Na základe právnych predpisov by malo ministerstvo vymenovať riaditeľa SND na základe výberového konania alebo priamym oslovením, MK SR však vyhlásilo verejné vypočutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *