Home / SVET / Predseda Európskej rady Michel prediskutuje so Zelenským „konkrétne opatrenia“. Zaslúžia si našu podporu, dodal

Predseda Európskej rady Michel prediskutuje so Zelenským „konkrétne opatrenia“. Zaslúžia si našu podporu, dodal

19.1.2023 (Webnoviny.sk) – Predseda Európskej rady Charles Michel vo štvrtok pricestoval do Kyjeva, aby tam prediskutoval „konkrétne opatrenia“ na podporu Ukrajiny v boji proti Rusku. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Zelenskyj vyzval spojencov

Michelova návšteva prichádza v čase, keď ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval spojencov, aby Ukrajine poskytli silnejšie zbrane, vrátane tankov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Predseda Európskej rady vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, hovorí, že ide do hlavného mesta Ukrajiny na stretnutie so Zelenským, premiérom Denysom Šmyhaľom a tiež členmi parlamentu.

Ukrajinci bojujú za ich zem

Vieme, že Ukrajinci odolávajú, bojujú. Bojujú za ich zem. Bojujú za ich budúcnosť a budúcnosť ich detí,“ povedal Michel a predostrel plán prediskutovať so Zelenským „konkrétne opatrenia“, ktoré môže Európska únia podniknúť na zabezpečenie, aby bola Ukrajina „silnejšia“ voči ruským útokom. „Potrebujú a zaslúžia si našu podporu,“ dodal.

Neskôr tiež zverejnil fotografiu, ako po príjazde do Kyjeva objíma vicepremiérku pre európsku a euroatlantickú integráciu Ukrajiny Olhu Stefanišynu. „Nech je 2023 rokom víťazstva a mieru,“ odkázal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: pomoc Ukrajine, Predseda Európskej rady, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Predseda Európskej rady Michel prediskutuje so Zelenským „konkrétne opatrenia“. Zaslúžia si našu podporu, dodal © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Influencer Andrew Tate, podozrivý z obchodovania s ľuďmi zostáva vo väzbe. Súd ho neprepustil ani na kauciu

Očakáva sa, že Tate sa voči rozhodnutiu odvolá, ako to urobil v minulosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *