Home / SLOVENSKO / Sulík chce predčasné voľby v septembri, termín je férový voči občanom aj krajine a dáva nádej

Sulík chce predčasné voľby v septembri, termín je férový voči občanom aj krajine a dáva nádej

18.1.2023 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa zúčastní na stredajšom rokovaní na úrade vlády s cieľom nájsť kompromisný termín pre uskutočnenie predčasných volieb. Informoval o tom hovorca strany Ondrej Šprlák.

Zmena ústavy

Na rokovanie príde predseda strany Richard Sulík, podpredseda SaS Branislav Gröhling a poslankyňa parlamentu Mária Kolíková.

„Naším cieľom je vyhnúť sa ústavnému chaosu, a preto podporujeme septembrový termín konania predčasných volieb. Potrebujeme pripraviť kvalitnú zmenu ústavy tak, aby sa nikto nemohol úspešne obrátiť na Ústavný súd SR s tým, že bolo porušené jeho pasívne ústavné právo,“ uviedol Sulík.

Dôležité kauzy

Ako dodal, septembrový termín preferujú aj preto, že môžu byť tiež definitívne ukončené aj dôležité kauzy na súde, ako je napríklad korupčná kauza bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Zároveň budú môcť aj orgány činné v trestnom konaní v pokoji a bez zasahovania dokončiť rozrobené kauzy.

Septembrový termín je podľa Sulíka férový voči občanom a krajine a dáva nádej, že volebná kampaň prebehne bez zbytočných emócií. „Ak príde k takejto dohode, očakávame, že prezidentka nechá do septembra dovládnuť vládu Eduarda Hegera,“ uzavrel Sulík.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Premiér Slovenskej republiky, Ústava SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík chce predčasné voľby v septembri, termín je férový voči občanom aj krajine a dáva nádej © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini nevylučuje obvinenie voči jeho osobe, keď vidí čoho je schopný Matovič a jeho kumpáni

Peter Pellegrini zdôraznil, že on sám žiadny trestný čin nespáchal a ani nemá vedomosť o tom, že by sa voči nemu viedlo nejaké vyšetrovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *