Home / SVET / Rusi v súvislosti s útokom na Kramatorsk klamali, všetko bolo podľa Hončarenka inak (video)

Rusi v súvislosti s útokom na Kramatorsk klamali, všetko bolo podľa Hončarenka inak (video)

9.1.2023 (Webnoviny.sk) – Starosta ukrajinského mesta Kramatorsk Oleksandr Hončarenko uviedol, že pri ruskom raketovom útoku boli zasiahnuté dve vzdelávacie inštitúcie a osem bytových domov. Zábery, ktoré zverejnil, však nenasvedčovali tomu, že by bol niekto v budovách v čase útoku, po ktorom Moskva tvrdila, že pri ňom zahynulo 600 ukrajinských vojakov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Svet v týchto dňoch opäť videl, že Rusko klame, aj keď svojimi vyhláseniami upozorňuje na situáciu na fronte. Ruské ostreľovanie Chersonu zápalnou muníciou hneď po Vianociach. Útoky na Kramatorsk a ďalšie mestá v Donbase, namierené priamo na civilné miesta a práve vtedy, keď Moskva ohlásila údajný ‚pokoj zbraní‘ svojej armády,“ uviedol vo videopríhovore k národu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruský vodca Vladimir Putin vo štvrtok nariadil ministrovi obrany, aby na Ukrajine zaviedol 36-hodinové prímerie. Ruské útoky však pokračovali napriek tomuto prímeriu. Kyjev ostro odmietol prímerie s tým, že sa ním Rusko len snaží získať čas na posilnenie svojich vojsk.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Cherson, Donbas, Kramatorsk, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi v súvislosti s útokom na Kramatorsk klamali, všetko bolo podľa Hončarenka inak (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *