Home / SLOVENSKO / Súd prerušil disciplinárne konanie voči sudkyni figurujúcej v Kočnerovej zmenkovej kauze

Súd prerušil disciplinárne konanie voči sudkyni figurujúcej v Kočnerovej zmenkovej kauze

14.12.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší správny súd SR na stredajšom neverejnom zasadnutí rozhodol o prerušení disciplinárneho konania voči sudkyni Okresného súdu Bratislava I Denise Cvikovej, ktorá figuruje v kauze miliónových televíznych zmeniek.

Ako informoval hovorca súdu Michal Hajtol, konanie bude prerušené až do právoplatného skončenia trestného stíhania vedeného voči sudkyni.

Prijímanie úplatku

To sa vedie v rámci kauzy Búrka, pričom skutok je totožný s tým, pre ktorý sa vedie aj disciplinárne konanie.

Sudkyňu Denisu Cvikovú zadržali a obvinili z prijímania úplatku v rámci policajnej akcie Búrka v marci 2020. Do októbra daného roku bola aj väzobne stíhaná. Podľa medializovanej komunikácie z aplikácie Threema poverila bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská Denisu Cvikovú, aby pomohla ďalšej sudkyni, konkrétne Zuzane M. z Okresného súdu Bratislava V, vypracovať rozsudok v kauze sporu o zmenku za osem miliónov eur.

Finančná odmena

Konkrétne daný rozsudok prikázal vyplatiť zmenku v prospech dnes už odsúdeného podnikateľa Mariana Kočnera. Denisa Cviková podľa komunikácie mala dostať aj časť finančnej odmeny určenej pre Moniku Jankovskú.

Podľa návrhu na disciplinárne stíhanie sa sudkyňa týmto konaním dopustila závažného disciplinárneho previnenia, ktoré je nezlučiteľné s funkciou sudcu.

Viac k témam: Akcia Búrka, Disciplinárne konanie, Kauza Fatima, Kočner komunikácia Threema, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), Súdy, Úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd prerušil disciplinárne konanie voči sudkyni figurujúcej v Kočnerovej zmenkovej kauze © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Akou krajinou sme? Podľa Ódora je výsledok volieb zrkadlom našej spoločnosti a je potrebné sa doň hlboko pozrieť

Zároveň premiér poďakoval aj tým, ktorí sa podieľali na priebehu volieb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *