Home / SVET / Putin podpísal zákon rozširujúci obmedzenia LGBTI „propagandy“, za porušenie hrozí vyhostenie z Ruska

Putin podpísal zákon rozširujúci obmedzenia LGBTI „propagandy“, za porušenie hrozí vyhostenie z Ruska

5.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok podpísal zákon rozširujúci obmedzenia činností považovaných za podporu práv LGBTI ľudí v krajine. Kremeľ bezprostredne neoznámil, že Putin dokument podpísal, ale podpis bol zobrazený na kópii dokumentu zverejnenej na webovej stránke Štátnej dumy – dolnej komory parlamentu.

Zákaz sa rozširuje

Ruská legislatíva z roku 2013 zakazovala šírenie „propagandy netradičných sexuálnych vzťahov“ medzi maloletými. Nový zákon tento zákaz rozširuje na šírenie informácií smerom k osobám, ktoré dovŕšili 18 rokov.

Zakazuje reklamu, médiá a online zdroje, knihy, filmy a divadelné produkcie, o ktorých sa predpokladá, že obsahujú takúto „propagandu“.

Hrozí vyhostenie

Rozširuje tiež existujúce obmedzenia tým, že zakazuje šírenie informácií o rodových zmenách medzi maloletými a zakazuje aj informácie považované za propagáciu podporujúcu pedofíliu.

Za porušenie zákona sú pokuty a v prípade nerezidentov by mohlo viesť k 15-dňovému zadržaniu a následnému vyhosteniu z Ruska. Pokuty sa pohybujú od 100-tisíc do štyroch miliónov rubľov.

Porušenie zákona nepredstavuje trestný čin. Niektorí poslanci ale navrhovali, aby sa tak stalo.

Viac k témam: LGBTI, Nový zákon, Propaganda, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin podpísal zákon rozširujúci obmedzenia LGBTI „propagandy“, za porušenie hrozí vyhostenie z Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bachmut je čoraz viac izolovaný, tvrdia Briti. Vagnerovci pravdepodobne obsadili cestu spájajúcu mesto so Siverskom

Dve hlavné cesty do mesta, ktoré kontrolujú ukrajinskí obrancovia, sú teraz pravdepodobne ohrozené priamou paľbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *