Home / SVET / Z Odesy vyplávali lode s 336-tisíc tonami poľnohospodárskych produktov v rámci iniciatívy „Grain from Ukraine“

Z Odesy vyplávali lode s 336-tisíc tonami poľnohospodárskych produktov v rámci iniciatívy „Grain from Ukraine“

5.12.2022 (Webnoviny.sk) – Dovedna deväť lodí s 336-tisíc tonami poľnohospodárskych produktov v rámci iniciatívy „Grain from Ukraine“ vyplávalo počas ostatných dvoch dní z ukrajinského prístavu v Odese. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na ukrajinské ministerstvo infraštruktúry.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajina plánuje vyslať v rámci spomenutej iniciatívy viac ako 60 lodí s potravinami do Etiópie, Sudánu, Južného Sudánu, Somálska, Konga, Kene a Jemenu. „Od začiatku implementácie tejto ‚obilnej iniciatívy‘ dostal svet 13 miliónov ton ukrajinských potravín,“ napísalo ministerstvo infraštruktúry vo vyhlásení na Facebooku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Televízia CNN predtým informovala, že prvé plavidlo z tohto humanitárneho programu s približne 25-tisíc tonami ukrajinskej pšenice smerujúce do Etiópie dorazilo v sobotu do prístavu Doraleh v Džibutsku.

Viac k témam: Odesa, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Z Odesy vyplávali lode s 336-tisíc tonami poľnohospodárskych produktov v rámci iniciatívy „Grain from Ukraine“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

MAAE znepokojujú možné izraelské útoky na jadrové zariadenia Iránu, tvrdí Mariano Grossi

Teherán v nedeľu zatvoril z bezpečnostných dôvodov jadrové zariadenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *