Home / SVET / Ruská vojna znamená, že „sa musíme znovu stať bratmi v zbrani“, skonštatoval Macron na návšteve v Bielom dome

Ruská vojna znamená, že „sa musíme znovu stať bratmi v zbrani“, skonštatoval Macron na návšteve v Bielom dome

1.12.2022 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden privítal vo štvrtok v Bielom dome francúzskeho kolegu Emmanuela Macrona.

Je skutočnou poctou privítať vás na vašej prvej štátnej návšteve mojej administratívy a osláviť súčasnú silu a životaschopnosť vzťahov medzi Francúzskom a Spojenými štátmi,“ skonštatoval Biden počas oficiálneho privítania na južnom trávniku Bieleho domu. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Keďže sa na európsku pôdu vrátila vojna, v dôsledku ruskej agresie proti Ukrajine a vo svetle mnohých kríz, ktorým naše národy a naše spoločnosti čelia, musíme sa znovu stať bratmi v zbrani,“ reagoval Macron prostredníctvom tlmočníka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Po vlaňajšej kríze vo francúzsko-amerických vzťahoch v dôsledku americko-austrálskej dohody o ponorkách, si dokázali prezidenti podľa Bidena vybudovať blízky vzťah.

Francúzsko je podľa neho „najstarším spojencom“ a „neoblomným partnerom“ Spojených štátov, pričom odkázal na dejiny ich vzťahov od markíza de Lafayette z čias americkej vojny za nezávislosť až po pláže Normandie v druhej svetovej vojne. „Spojenectvo našich dvoch národov zostáva základom našej spoločnej obrany,“ dodal.

Krajiny sú podľa Bidena zjednotené v súvislosti s ruskou „brutálnou vojnou“ na Ukrajine a aliancia podľa neho ešte zosilnie na ďalšie desaťročia.

Viac k témam: Americký prezident, Diplomatické vzťahy, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská vojna znamená, že „sa musíme znovu stať bratmi v zbrani“, skonštatoval Macron na návšteve v Bielom dome © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bachmut je čoraz viac izolovaný, tvrdia Briti. Vagnerovci pravdepodobne obsadili cestu spájajúcu mesto so Siverskom

Dve hlavné cesty do mesta, ktoré kontrolujú ukrajinskí obrancovia, sú teraz pravdepodobne ohrozené priamou paľbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *